Zubizarreta o odejściu Xaviego, Pedro i Alexisa

4 lata temu
Xavi ogłosi swoją decyzję na temat przyszłości po wakacjach | Fot. Uefa.com

Dyrektor sportowy FC Barcelona Andoni Zubizarreta wypowiedział się wczoraj na konferencji prasowej na temat odejścia z klubu trzech zawodników: Xaviego, Pedro i Alexisa Sancheza.

Wczorajsze spotkanie z mediami było poświęcone prezentacji nowego zawodnika klubu z Camp Nou, Ivana Rakiticia. Zubizarreta postanowił jednak zaktualizować informacje na temat zawodników swojego klubu, których wymienia się w kontekście letniego transferu.

- Rozmawialiśmy z Xavim przed Mistrzostwami świata, postanowił że przemyśli i przeanalizuje całą sytuację. W tej chwili jest naszym graczem, porozmawiamy z nim, gdy wróci z wakacji. Każda informacja będzie dobra. Ma czas do namysłu, w dalszym ciągu jest jednak naszą „szóstką”. Xavi jest symbolem, podstawowym członkiem drużyny za naszych najlepszych czasów. Będę szczęśliwy, jeśli zostanie w naszej drużynie – powiedział o Xavim popularny „Zubi”.

Jeśli chodzi o dwójkę skrzydłowych, Zubizarreta zdecydowanie stwierdził, iż Pedro zostanie w Barcelonie na kolejny sezon, natomiast gra Alexisa w Katalonii stoi pod znakiem zapytania.

- Pedro nie może zostać wytransferowany. Nie wiem (czy Alexis zostanie z nami - przyp. red.). Jest wspaniałym zawodnikiem, pokazał swoje umiejętności na mundialu, gdzie był jednym z najlepszych graczy - stwierdził dyrektor sportowy „Dumy Katalonii”.

Od kilku tygodni w mediach głośno jest o przejściu Xaviego do jednego z klubów katarskich (Al-Arabi Dauha, trenerem jest Dan Petrescu). Jeśli chodzi o Pedro i Alexisa to bardzo prawdopodobnym kierunkiem dla obu zawodników jest Anglia – Pedro znajduje się na radarze Liverpoolu, natomiast o Alexisa zabiegają Arsenal i Liverpool. W kontekście reprezentanta Chile wymieniany jest również Juventus i Atletico Madryt. ŹRÓDŁO
Transfery.info | El Mundo Deportivo
TAGI: FC Barcelona Andoni Zubizarreta Xavier Hernández Creus Alexis Sánchez Pedro Hiszpania Chile
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0315 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.