Pierwsza konferencja prasowa van Gaala w MU

4 lata temu
Van Gaal w towarzystwie Sir Bobby'ego Charltona | Fot. Twitter

Nowy menedżer Manchesteru United Louis van Gaal wczoraj przeprowadził pierwszy trening z zespołem, a dziś zadebiutował na konferencji prasowej przed dziennikarzami.

Holenderski szkoleniowiec ani myślał o urlopie po udanych Mistrzostwach Świata w Brazylii z reprezentacją Holandii i od razu zabrał się do pracy na Old Trafford.

Van Gaal w swoich pierwszych słowach skierował podziękowania w kierunku siedzącego niedaleko Sir Bobby’ego Charltona.

- Chcę podziękować Sir Bobby’emu Charltonowi, bo to wielki zaszczyt przyjść na ten stadion i zostać przywitanym przez niego. Miałem okazję oglądać go jak grał w piłkę więc wiem, co oznacza dla Manchesteru United a także dla angielskich piłkarzy.

Następnie 62-latek odpowiedział na pytania dotyczące kadry zespołu.

- Chcę obejrzeć wszystkich zawodników. Znam ich, ale muszę przyjrzeć się im w trakcie treningu i zobaczyć jak grają. Więc najpierw będę obserwował ich przez pierwsze trzy, cztery tygodnie i zobaczę co potrafią. Potem zdecyduję, czy kupić nowych graczy. Shaw i Herrera są również na liście.

- Pracowałem w Barcelonie, numer jeden w Hiszpanii, pracowałem w Ajaksie, numer jeden w Holandii, pracowałem w Bayernie, numer jeden w Niemczech. Teraz pracuję w Manchesterze United, numer jeden w Anglii. To największy klub, jednak w poprzednim sezonie tak nie było, bo skończyli na siódmym miejscu. W przeciągu dwóch dni wiem już, jak MU jest ważny.

Van Gaal odniósł się także do kandydatów na nowego kapitana zespołu.

- Wszyscy gracze są potencjalnymi kandydatami na kapitana. Dla mnie rola kapitana jest bardzo ważna. Potrzebuję czasu, muszę się zastanowić.

Holender został również zapytany o jego osobowość.

- Zawsze jestem tą samą osobą. Kiedy miałem 39 lat zacząłem pracę trenerską w Ajaksie i do dziś nie zmieniłem się. Autokratyczna i silna osobowość to nie są te same słowa, jak co niektórzy myślą. Mam silną filozofię, którą potwierdzam co roku. Również Sir Alex Ferguson ma silną filozofię.

Na końcu nowy trener 20-krotnych mistrzów Anglii podał złą wiadomość o stanie zdrowia Michaela Carricka.

- Michael Carrick doznał kontuzji kostki i nie zagra prawdopodobnie do dziesięciu tygodni. To zła wiadomość dla nas.

Van Gaal wraz z Manchesterem United już w najbliższą środę rozegra swój pierwszy mecz na przedsezonowym tournee. Przeciwnikiem „Czerwonych Diabłów” w Stanach Zjednoczonych będzie Los Angeles Galaxy.ŹRÓDŁO
Transfery.info
TAGI: Louis van Gaal Holandia Manchester United FC Anglia
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.