Zimbabwe zorganizuje mundial?

4 lata temu
Zimbabwe deklaruje chęć zorganizowania Mistrzostw Świata na swoim terenie

Minister Sportu i Turystyki Zimbabwe Walter Mzembi ujawnił ambitne plany na organizację Mistrzostw Świata w piłce nożnej, które miałyby się odbyć w 2034 na terenie państwa z północnej Afryki.

Polityk z Czarnego Lądu powiedział, że prezydent Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej zachęcił go do realizacji wymarzonych zamiarów: - To pan Sepp Blatter wzniecił iskrę, która spowodowała, że mogę zrealizować moje marzenie - zaczął Mzembi. - Miałem okazję spotkać się z prezydentem FIFA w 2011 roku, kiedy przybył do naszego kraju. Przy luźnej rozmowie dał mi do zrozumienia, że w tym miejscu mogą mieć miejsce niezwykłe Mistrzostwa Świata.

Reprezentacja Zimbabwe nigdy w swojej historii nie brała udziału na mundialu. Na przestrzeni ostatnich lat, tamtejsza federacja piłkarska musiała znieść liczne oskarżenia dotyczące ustawiania meczów. Tylko w 2000 roku ten kraj był organizatorem turnieju o Puchar Narodów Afryki.

Niektórzy hamują popędy ministra, przypominając, że Zimbabwe nie znajduje się w korzystnej sytuacji gospodarczej w związku z przejmowaniem gruntów i sprawami fiskalnymi, które mocno uderzyły w budżet państwa.ŹRÓDŁO
The Telegraph
TAGI: Zimbabwe FIFA Mistrzostwa Świata
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0076 seconds.


Warning: mysql_fetch_row() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/transfery/public_html/news.php on line 467
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.