Poważna kontuzja Carricka

4 lata temu
Michael Carrick | Fot. MUFC

Doświadczony pomocnik Manchesteru United Michael Carrick będzie musiał pauzować przez trzy miesiące z powodu kontuzji kostki, jaką odniósł podczas sesji treningowej.

Do pechowego zdarzenia doszło wczoraj. 32-latek niedawno przeszedł operację uszkodzonej części stopy. Na oficjalnej stronie "Czerwonych Diabłów" został wydany komunikat o 12-tygodniowej przerwie dla Carricka.

- To dla nas ogromny cios, ponieważ jest Michael jest doświadczonym piłkarzem - powiedział nowy szkoleniowiec United, Louis van Gaal. Holenderski szkoleniowiec dał także jasno do zrozumienia, że u niego doświadczenie i reputacja danego zawodnika nie będą brane pod uwagę w głównej mierze.

- Zawsze stosuję tą samą metodę i teraz chcę w pierwszej kolejności spojrzeć na całą moją kadrę. Wiem, jak grają ci piłkarze, ale nie znam ich dobrze. Przez pierwsze trzy, cztery tygodnie będę obserwował każdego z nich i potem ocenię, czy drużyna potrzebuje wzmocnień - powiedział Louis.

- Nie zawsze polegam na doświadczeniu zawodników. Clarence Seedorf miał 16 lat, kiedy zaliczył swój pierwszy mecz w Ajaksie Amsterdam. Nie raz wyglądał na bardziej ogranego zawodnika niż inny 30-latek. Postawa piłkarza zależy także od osobowości.

- To ważne, że mamy w składzie doświadczonych graczy, ale wiek nie jest głównym wyznacznikiem w futbolu. Moja filozofia polega na tym, że w futbolu liczy się przede wszystkim osobowość danych postaci, a nie tylko doświadczenie - podsumował były selekcjoner "Oranje".ŹRÓDŁO
Manchester United FC
TAGI: Michael Carrick Manchester United FC Anglia Louis van Gaal Trenerzy
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0139 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.