Prezydent Urugwaju: Suárez potrzebuje psychiatry

4 lata temu
José Mujica | Fot. Twitter

W sprawie Suáreza wypowiedzieli się już prawie wszyscy eksperci ze światka piłkarskiego, ale swoje trzy grosze chce również wrzucić prezydent Urugwaju José Mujica.

José Mujica, nazywany "najbiedniejszym prezydentem na świecie", po ogłoszeniu kary nałożonej na Suáreza za ugryzienie Chielliniego nie przebierał w słowach i określił FIFA "bandą faszystów". Gdy jednak minęło trochę czasu, 79-latek spuścił z tonu.

W wywiadzie dla brazylijskiej gazety Folha de Sao Paulo Mujica próbował znaleźć inne, lepsze rozwiązania w sytuacji Suáreza:

- On pochodzi z biednej rodziny i większość jego inteligencji znajduje się w stopach. Jego problemu nie rozwiążę się poprzez takie zawieszenie. Lepiej zabrać go do szpitala i niech tam zasięgnie porady psychiatry.

- Nie zamierzam dyskutować z długością tej kary, bo jest zrozumiała. Chodzi o to, że niektóre czynności, które zostały zabronione są wręcz absurdalne. Takie jak to, że nie może wejść na boisko, że nie może spędzać czasu z kolegami z reprezentacji, że nie może wejść na stadion bądź brać udziału w wydarzeniu charytatywnym. To szaleństwo - grzmi Mujica.

Prezydent Urugwaju zaznacza również, że żaden rząd nie ma takiej władzy, jak FIFA, a decyzje, które podejmują, doprowadzają wyłącznie do większej antypatii względem tej organizacji:

- Żaden rząd nie może zabronić komuś wejścia na stadion, jeśli nie ma decyzji sądu, a FIFA dokonuje tego i to bez żadnego procesu. Takie działania FIFA doprowadzają jedynie do nienawiści i urazy, a temu chłopakowi potrzebna jest pomocna dłoń - zakończył Mujica.ŹRÓDŁO
Folha de Sao Paulo
TAGI: Luis Alberto Suárez Díaz FC Barcelona Hiszpania Urugwaj FIFA
Zobacz również
MD: André Gomes już spakowany
6 godzin temu  
0
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0139 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.