Dyrektor Szachtara: Bezpieczeństwo zawodników najważniejsze

5 lat temu
Dla Palkina bezpieczeństwo zawodników to priorytet | Fot. Szachtar Donieck

Siergiej Palkin robi wszystko, aby zapewnić swoim piłkarzom bezpieczeństwo.

Z powodu napięć politycznych na wschodzie Ukrainy po urlopach do klubu nie wrócili jeszcze Alex Teixeira, Dentinho, Douglas Costa i Facundo Ferreyra. Z kolei Fred oraz Ismaily pojawią się w wyznaczonym przez władze klubu miejscu w środę w nocy.

Dyrektor generalny Szachtara stara się obecnie zrobić wszystko, aby wszyscy zagraniczni piłkarze mogli reprezentować barwy "Górników" w nadchodzącym sezonie.

- Chciałbym podkreślić, że kwestia bezpieczeństwa zawodników jest priorytetem dla naszego klubu. Szachtar będzie grać tylko w tych miastach, które zagwarantują drużynie bezpieczeństwo. Oczywiście nikt nie zabierze drużyny do miejsc w których trwa walka bądź jest przynajmniej najmniejsza przesłanka, że pobyt w tym miejscu może być niebezpieczny. Graczy, którzy obawiają się o własne życie staramy się ściągnąć z powrotem przy pomocy dokumentów otrzymanych przez UEFA, w których zostały zatwierdzone miasta, gdzie moglibyśmy rozgrywać swoje mecze w Lidze Mistrzów czy Lidze Europy - powiedział Palkin.

Na liście bezpiecznych miast na Ukrainie znalazły się tylko cztery lokalizacje - Kijów, Lwów, Dniepropietrowsk i Odessa. Niewykluczone, że znajdzie się na niej również Charków, który jest położony najbliżej Doniecka.

- Charków byłby odpowiedni dla nas. Zrobiłem nawet wstępne prace przygotowawcze, aby zespół mógł tam się przenieść, ale niestety to miasto nie znalazło się na liście UEFA. Jeśli to się zmieni to z pewnością wrócimy do tej opcji. Pragnę również nadmienić, że w najbliższej przyszłości poinformujemy swoich kibiców gdzie będziemy rozgrywać mecze domowe. Będą one miały miejsce tylko tam, gdzie będzie bezpiecznie - dodał dyrektor generalny Szachtara.ŹRÓDŁO
Szachtar Donieck
TAGI: Szachtar Donieck Ukraina
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.