LE: Lech i Ruch dalej w grze o fazę grupową

3 lata temu
IV runda eliminacyjna w zasięgu polskich klubów

Lech Poznań i Ruch Chorzów będę reprezentować Polskę w III rundzie eliminacyjnej do Ligi Europy.

"Kolejorz" o awans do kolejnej fazy kwalifikacyjnej zmierzy się z Stjarnan FC. Klub z Islandii na swoim koncie nie miał do tej pory żadnych większych sukcesów, a swój udział w europejskich pucharach zawdzięcza zajęciu trzeciego miejsca w lidze. Podopieczni Rúnara Pálla Sigmundssona w trwających eliminacjach spisują się bardzo dobrze i na razie nie zaznali w nich jeszcze goryczy porażki (dwa zwycięstwa z walijskim Bangor Ciy FC 4:0, 4:0 oraz wygrana i remis ze szkockim Motherwell FC 3:2, 2:2).

Z kolei "Niebieskich" czeka trudniejsze zadanie, ponieważ ich rywalem będzie pięciokrotny mistrza Danii oraz trzykrotny zdobywca Pucharu Danii - Esbjerg fB, który w minionej rundzie męczył się jednak z kazachskim Kairat Ałmaty (1:1, 1:0). Ekipa prowadzona obecnie przez Nielsa Frederiksena w przeszłości cztery razy mierzyła się z polskimi zespołami. Miało to miejsce w Pucharze Intertoto, najpierw w 1969 roku, kiedy to dwukrotnie duńską drużynę pokonała Wisła Kraków (1:0, 2:1), a potem w 1980 roku przeciwnikiem Esbjerga fB była Polonia Bytom, która pierwsze spotkanie na własnym terenie przegrała 0:1, ale w drugim meczu okazała się lepsza i zwyciężyła 2:1.

Grupa 1

FC Chornomorets Odesa (UKR) - RNK Split (CRO)
Saint Johnstone FC (SCO) - FC Spartak Trnava (SVK)
Kardemir Karabükspor (TUR) - Rosenborg BK (NOR)
Diósgyőri VTK (HUN) - FC Krasnodar (RUS)
Olympique Lyonnais (FRA)
- FK Mladá Boleslav (CZE)
1. FSV Mainz 05 (GER) -  Asteras Tripolis FC (GRE)

Grupa 2

AC Omonia (CYP) - FK Metalurg Skopje (MKD)
Torino FC (ITA) - IF Brommapojkarna (SWE)
FK AS Trenčín (SVK) - Hull City AFC (ENG)
Stjarnan (ISL) - KKS Lech Poznań (POL)
Molde FK (NOR)
- FC Zorya Luhansk (UKR)
PSV Eindhoven (NED) - SKN St Pölten (AUT)

Grupa 3

Real Sociedad de Fútbol (ESP) -  Aberdeen FC (SCO)
FC Astana (KAZ) -  AIK Solna (SWE)
FK Sarajevo (BIH) - Atromitos FC (GRE)
SV Grödig (AUT) - FC Zimbru Chisinau (MDA)
FC Slovan Liberec (CZE) - FC Astra (ROU)
SV Zulte Waregem (BEL) -  FC Shakhtyor Soligorsk (BLR)

Grupa 4

FC Dinamo Moskva (RUS) -  Hapoel Kiryat Shmona FC (ISR)
BSC Young Boys (SUI) -  Ermis Aradippou FC (CYP)
Ruch Chorzów (POL) - Esbjerg fB (DEN)
FC Petrolul Ploieşti (ROU) - FC Viktoria Plzeň (CZE)
HNK Rijeka (CRO) -  Víkingur (FRO)
IF Elfsborg (SWE) -  FH Hafnarfjördur (ISL)

Grupa 5

HNK Hajduk Split (CRO) -  FC Shakhter Karagandy (KAZ)
CFR 1907 Cluj (ROU) -  FC Dinamo Minsk (BLR)
IFK Göteborg (SWE) - Rio Ave FC (POR)
Neftçi PFK (AZE) - FC Chikhura Sachkhere (GEO)
Club Brugge KV (BEL) -  Brøndby IF (DEN)

Pogrubione - drużyny rozstawione w losowaniu

Pierwsze spotkania III rundy kwalifikacyjnej zostaną rozegrane 31 lipca. Mecze rewanżowe tydzień później, czyli 7 sierpnia.

ŹRÓDŁO
Transfery.info
TAGI: Liga Europy Lech Poznań Ruch Chorzów Polska
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2016 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.