Liga Mistrzów: Mecz Dnipro-Kopenhaga przerwany, kibice wtargnęli na murawę! [WIDEO]

4 lata temu
Mecz Dnipro-Kopenhaga przerwany | fot. Twitter

Środowe spotkanie eliminacyjne do Ligi Mistrzów Dnipro-Kopenhaga zostało przerwane po tym, jak ukraińscy kibice wtargnęli na murawę w przerwie meczu.

Spotkanie, które pierwotnie miało odbyć się w Dniepropetrowsku, zorganizowano w Kijowie. Stało się tak, ponieważ Duńczycy wyrazili swoje obawy w kwestii podróży do miasta po katastrofie samolotu Malaysia Airlines w zeszłym tygodniu i ze względu na rosnące niepokoje obywatelskie na Ukrainie.

FIFA postanowiła więc przenieść mecz na Stadion Olimpijski w Kijowie, 400 kilometrów od Dniepropetrowska. Władze kopenhaskiego klubu wyraziły podziękowania federacji za tę decyzję i zaznaczyły, że nie mają żadnych obiekcji wobec rywala, FC Dnipro, a chodzi im wyłącznie o względy bezpieczeństwa.

Po pierwszej odsłonie widowiska, grupa krzepkich mężczyzn wspierających Dnipro wznieciła zamieszki na stadionie i udała się na płytę boiska w Kijowie. Kibole, wśród których były osoby w kominiarkach, natychmiast zaatakowali tam stewardów pilnujących bezpieczeństwa, kompletnie zaskoczonych zaistniałą sytuacją.

Chuligani, po zniszczeniu metalowego ogrodzenia, zaczęli maszerować wokół boiska, czym wywołali jeszcze większy chaos. Jeden z nich ukradł też jedną z flag Kopenhagi i rzucił nią o ziemię.

Piłkarze obu zespołów zostali w szatni do momentu opanowania sytuacji przez służby porządkowe. Druga połowa zaczęła się z opóźnieniem. Na oficjalnym Twitterze duńskiego zespołu pojawiła się informacja, że nikt nie został ranny.ŹRÓDŁO
Transfery.info
TAGI: FC Kopenhaga Dnipro Dniepropetrowsk Liga Mistrzów
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0244 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.