Choroba Jovanovicia potwierdzona. Koniec kariery Serba?

5 lat temu
Czy to koniec kariery piłkarskiej dla Serba? / Fot. Wisła Kraków

Potwierdzają się niepokojące doniesienia odnośnie zdrowia obrońcy Wisły Kraków, Marko Jovanovicia. Serb najprawdopodobniej zakończy profesjonalne uprawianie sportu.

Absencja stopera Wisły trwa już kilka miesięcy. W ostatnim czasie pojawiały się jednak głosy, że choroba nie jest tak groźna jak się początkowo wydawało i Jovanović może wznowić treningi.

Piłkarz w ostatnich tygodniach przechodził serie badań lekarskich, które miały zadecydować o dalszej sportowej karierze 26-latka. Wyniki okazały się bardzo niekorzystne dla piłkarza "Białej Gwiazdy".

Dziennikarz "Przeglądu Sportowego", Grzegorz Wojtowicz, poinformował na Twitterze, że Jovanović cierpi na chorobę układu odpornościowego, Sarkoidozę. Wobec takich schorzeń profesjonalne uprawianie sportu jest niemożliwe. Zbyt duża aktywność fizyczna mogłaby nieść za sobą poważne zagrożenie życia.

<script async src="//platform.twitter.com/widgets.js" charset="utf-8"></script>Jovanović był filarem krakowskiej defensywy od momentu, w którym drużynę przejął Franciszek Smuda. Były selekcjoner reprezentacji Polski zdecydował się przemianować Serba ze skrzydła defensywy na pozycję stopera. 26-letni piłkarz z Belgradu w parze z Arkadiuszem Głowackim tworzyli w rundzie jesiennej poprzedniego sezonu T-Mobile Ekstraklasy jeden z najlepszych duetów środkowych obrońców w lidze. 

 

Wobec absencji Jovanovicia, Smudzie ogranicza się pole manewru co do ustawienia środka obrony. W Wiśle pozostało tylko dwóch klasycznych stoperów, Głowacki i Czekaj. Dodatkowo, trener Wisły w roli ostatniego obrońcy widzi Dariusza Dudkę oraz młodego Piotra Żemło.

Prezes Wisły Kraków, Jacek Bednarz, zapowiedział kilka tygodni temu, że jeśli Marko Jovanović nie będzie zdolny do gry to Wisła wzmocni swoją kadrę nowym obrońcą.ŹRÓDŁO
Twitter / Transfery.info
TAGI: Marko Jovanović Wisła Kraków Polska T-Mobile Ekstraklasa Kontuzje Serbia
Zobacz również
Kontuzja Kapustki
15 godzin temu  
0
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.