Rodgers ostrzega van Gaala

5 lat temu
Louis Van Gaal i Brendan Rodgers

Menadżer Liverpoolu Brendan Rodgers wystosował ostrzeżenie w kierunku Louisa Van Gaala, twierdząc, że konkurencyjny charakter Premier League uniemożliwi Holendrowi wygranie mistrzostwa w swoim pierwszym roku pracy z Manchesterem United.

W poniedziałkowy wieczór doszło do pierwszego za kadencji Van Gaala spotkania 'Czerwonych Diabłów" z odwiecznym rywalem z Liverpoolu. Postawa Wayne'a Rooneya w drugiej odsłonie widowiska zapewniła United zwycięstwo 3-1 i wygraną w turnieju Guinness International Champions Cup.

Rodgers twierdzi jednak, że Holendrowi, pomimo sukcesów w klubach takich jak Barcelona czy Bayern, zajmie trochę czasu, by pogodzić się z brutalnością i nieprzewidywalnością angielskiej piłki.

- Moim zdaniem szybko odkryje, że rywalizacja w Premier League znacznie się różni od tej w ligach, w których dotychczas pracował. Są kraje, gdzie jedynie jeden lub dwa zespoły są uważane za faworytów do końcowego zwycięstwa - powiedział.

- To liga, gdzie w meczu drużyn z dwóch końców tabeli danego dnia ta wyżej notowana może przegrać. Nie widzi się tego zbyt często w innych krajach. Właśnie dlatego uważam, że ta rywalizacja może go zaskoczyć, tak jak zaskoczyła innych zagranicznych szkoleniowców, z którymi rozmawiałem przez lata.

Rodgers poradził również Van Gaalowi, by uważał na właścicieli Manchesteru United, rodzinę Glazerów, mając na uwadze fakt, jak mało czasu dali poprzednikowi Holendra, Davidowi Moyesowi.ŹRÓDŁO
The Guardian
TAGI: Brendan Rodgers Brendan Rodgers Manchester United FC Liverpool FC Anglia
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.