Oficjalnie: Watzke na dłużej w Borussii

5 lat temu
Watzke nadal będzie prezesem zarządu BVB / Fot. BVB

Komitet Wykonawczy Rady Doradczej Borussii Dortmund osiągnął porozumienie z Hansem-Joachimem Watzke w sprawie przedłużenia jego umowy. Nowy kontrakt prezesa zarządu będzie obowiązywać do końca 2019 roku.

Hans-Joachim Watzke pracował do tej pory w Dortmundzie na zasadzie obowiązującego kontraktu, wygasającego pod koniec 2016 roku. Prezes zarządu ma nadal kierować strategią klubu na arenie sportowej, ale również komunikacyjnej i finansowej.

- Prezes Watzke był architektem niedawnej przeszłości BVB, jest budowniczym teraźniejszości i nadal będzie działać w sposób zrównoważony w imię rozwoju naszego wielkiego klubu - powiedział prezes klubu, dr Reinhard Rauball.

Watzke to kolejna strategiczna osoba związana z Borussią, która parafowała w ostatnim czasie nowy kontrakt. Wcześniej podpisy pod nowymi umowami złożyli Jürgen Klopp (do 2018) i dyrektor sportowy Michael Zorc (do 2019).

- Z BVB mamy relacje oparte na wzajemnym zaufaniu. Tego nie można zaprzepaścić. To zaszczyt i przyjemność pracować dla mojego klubu - podkreślił Hans-Joachim Watzke.

Działacz zaznaczył również, że po problemach finansowych i organizacyjnych, które klub przechodził kilka lat temu, obecnie Borussia jest jednym z najzdrowszych "organizmów" w światowym futbolu. Watzke wyraził przekonanie, że to jeszcze nie koniec drogi zespołu prowadzonego przez Kloppa, którą trzeba będzie przebyć w celu dalszego rozwoju klubu: - Chcemy nadal się rozwijać, i sportowo, i finansowo, żeby wyjść naprzeciw oczekiwaniom dziesięciu milionom kibiców w Niemczech, ściskających za nas kciuki.ŹRÓDŁO
BVB
TAGI: Borussia Dortmund Niemcy Hans-Joachim Watzke Oficjalnie
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.