Oficjalnie: Klose zakończył karierę reprezentacyjną

5 lat temu
Klose zagrał dla Niemiec 137 spotkań i strzelił 71 bramek / Fot. Getty Images

Miroslav Klose zakończył swoją reprezentacyjną karierę. Piłkarz urodzony w Opolu zagrał w niemieckiej kadrze w 137 spotkaniach, zdobywając 71 goli.

- Tytuł w Brazylii to spełnienie moich dziecięcych marzeń. Jestem dumny, że mogłem być częścią tak wielkiego sukcesu dla niemieckiego futbolu. To był niesamowity i niepowtarzalny czas, który spędziłem w reprezentacji Niemiec. W ostatnich tygodniach, mając świadomość, że to koniec, korzystałem z tego, że jestem częścią reprezentacji. Ale nie ma dla mnie lepszego momentu, żeby ogłosić zamknięcie tego rozdziału mojej kariery - ogłosił Klose.

Napastnik reprezentacji Niemiec przeszedł do historii mistrzostw świata. Podczas brazylijskiego mundialu, Klose strzelił dwie bramki i tym samym pobił rekord strzelonych bramek podczas występów na mundialu, który należał do Brazylijczyka Ronaldo. Tym samym, urodzony w Opolu napastnik na mistrzostwach świata zdobył rekordowe 16 goli, zaś w kadrze Niemiec - 71 trafień. Rezultat ten czyni go najskuteczniejszych piłkarzem reprezentacji naszych zachodnich sąsiadów. 36-latek wyprzedził Gerda Mullera, strzelca 68 bramek dla kadry niemieckiej 

Miroslav Klose debiutował w kadrze 24 marca 2001 roku, w meczu z Albanią. W tym samym spotkaniu uzyskał również swoją premierową bramkę, ustalając wynik spotkania na 2-1.

Były napastnik m.in. Kaiserslautern czy Bayernu Monachium wystąpił w kadrze Niemiec 137 razy i pod względem liczby występów w reprezentacji ustępuje tylko Lotharowi Matthäusowi (150 spotkań).ŹRÓDŁO
DFB
TAGI: Miroslav Klose Niemcy Oficjalnie
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.