Oficjalnie: Rooney kapitanem United

5 lat temu
Rooney oraz Fletcher

Opaskę kapitańską Manchesteru United przywdziewać będzie Wayne Rooney. Zastępcą Anglika został zaś Darren Fletcher.

Po odejściu wieloletniego kapitana Nemanji Vidicia do Interu Mediolan należało znaleźć nowego lidera drużyny. Faworytem do sprawowania tej funkcji był Rooney, który sam podkreślał, że opaska kapitańska znajduje się w kręgu jego zainteresowań. Menedżer Louis van Gaal oznajmił w środę, że na najbliższy sezon funkcja kapitana zostanie mu powierzona.

- Wybór kapitana zawsze jest dla mnie ważny. Wayne wykazuje świetną postawę we wszystkim, co robi. Byłem pod wrażeniem jego profesjonalizmu i postawy podczas treningów oraz podejścia do mojej filozofii. Jest świetną inspiracją dla młodszych zawodników i wierzę, że będzie wkładał całe serce w rolę kapitana - oznajmił holenderski szkoleniowiec.

- Darren Fletcher będzie wicekapitanem. Darren jest naturalnym liderem i poprowadzi drużynę, kiedy Wayne nie będzie mógł grać. Darren to bardzo doświadczony i ceniony w szatni piłkarz. Wiem, że będzie dobrze pracował u boku Wayne'a - dodał Van Gaal.

- Zarówno dla mnie, jak i dla mojej rodziny, ogromnym zaszczytem jest bycie kapitanem tak wielkiego klubu. Jest to funkcja, którą będę sprawował z ogromną dumą. Duch drużyny zawsze był w szatni ogromny. Jestem bardzo wdzięczny menedżerowi za zaufanie. Nie mogę się doczekać pierwszego meczu nowego sezonu - wypowiedział się Rooney.

- Jestem zaszczycony z bycia drugim kapitanem. To bardzo ważny moment dla mnie oraz rodziny. Zawsze dobrze się rozumieliśmy z Waynem i będziemy teraz bliżej pracować w nowych rolach. Chciałbym podziękować szkoleniowcowi za zaufanie - oznajmił Fletcher.ŹRÓDŁO
Manchester United
TAGI: Wayne Mark Rooney Darren Barr Fletcher Manchester United FC Anglia Szkocja
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.