Exodus z Charkowa - Metalist wciąż faworytem, ale z ogromnymi problemami

5 lat temu
Cleiton Xavier - maestro linii pomocy Metalista jest bliski odejścia do Szachtara Donieck | fot. UEFA.com

Kibice Ruchu mają w ostatnich dniach powody do zadowolenia. Wczoraj wygrana z Piastem, a z Ukrainy napływają same dobre wiadomości. Metalist, z którym Ruch zagra o Ligę Europy, jest w rozsypce.

Konflikt na Ukrainie powoduje, że z klubów piłkarskich w tym kraju zawodnicy z zagranicy chcą uciekać, gdzie pieprz rośnie. Jeśli nie poza Ukrainę, to chociaż do bezpieczniejszych miast, niż na przykład Charków. Trudno się dziwić - piłkarze to ludzie, którzy mają rodziny i dzieci i nie chcą znajdować się w miejscach, gdzie ich życiu grozi niebezpieczeństwo ze względu na sytuację polityczną.
 
Metalist jest więc ciężko doświadczony przez los, bo nie dość, że nowi piłkarze nie chcą przychodzić grać w Charkowie, to jeszcze obecni uciekają, gdzie pieprz rośnie. Przy dosłownie każdej nadarzającej się okazji. Głośno było choćby o przypadku Brazylijczyka Edmara, który przyjął ukraińskie obywatelstwo, by niedawno dostać powołanie. Do wojska. Reszcie jego rodaków raczej to nie grozi, przynajmniej póki nie zaczną się ubiegać o ukraiński paszport.
 
Mimo to, czterech już opuściło klub z Charkowa, a w kolejce są następni trzej, których odejście jest już niemal przesądzone. Dzisiaj kontrakt z Szachtarem Donieck podpisał Marcio Azevedo, wysoko ceniony w Brazylii lewy defensor. Wcześniej klub z Doniecka zasilił Marlos, a trwają negocjacje ze zgłoszonym na mecz z Ruchem Cleitonem Xavierem, który może nawet dziś zostać potwierdzony jako nowy gracz Szachtara. Sprawę opóźnia nieco włączenie się w ostatniej chwili w negocjacje Dnipro Dnipropietrowsk. 
 
Jeszcze dalej pouciekali reprezentanci Argentyny (Jonathan Cristaldo, 1 występ w kadrze) oraz Brazylii (Diego Souza, 2 spotkania w barwach "Canarinhos"), wybierając grę w Brazylii, odpowiednio w Palmeiras i Sport Recife. Inny Argentyńczyk, Alejandro Gomez trenuje w Buenos Aires, walcząc na odległość o rozwiązanie kontraktu i prawdopodobnie powrót do Catanii, w której występował zanim zdecydował się na grę na Ukrainie. Na zainteresowanie nie może natomiast narzekać Sebastian Blanco, który jest łączony z Realem Sociedad, AC Parmą, Club America, Sunderlandem i PAOK-iem Saloniki. 
 
Na domiar złego, w Charkowie krucho jest także podobno z finansami, więc nie ma już jakiegokolwiek magnesu na piłkarzy. Exodus trwa w najlepsze i nie zanosi się na to, by na wspomnianej siódemce się zakończył. Czy Ruch będzie potrafił to wykorzysać?
 
***
 
Poniżej statystyki z poprzedniego sezonu zawodników, którzy opuścili już Metalista, bądź są o krok od odejścia z klubu
 
* Cristaldo po 7. kolejce poprzedniego sezonu ligi ukraińskiej został wypożyczony do włoskiej Bolonii


ŹRÓDŁO
Transfery.info
TAGI: Metalist Charków Ruch Chorzów Ukraina Polska Liga Europejska
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.