Scholes krytykuje politykę transferową United

5 lat temu
Paul Scholes | fot. Manchester United FC

Paul Scholes po przegranej Machesteru United ze Swansea zakwestionował politykę transferową klubu podczas letniego okna transferowego.

"Czerwone Diabły" pozyskały dwóch zawodników - Andera Herrerę i Luke'a Shawa, ale według Scholesa można było spisać się lepiej w ściąganiu talentów na Old Trafford. Legenda United stwierdziła, że to brak jakości w linii pomocy należy winić za porażkę 1-2 ze Swansea.

Na celowniku włodarzy klubu z Manchesteru byli ponoć Cesc Fabregas, Toni Kroos i Arturo Vidal. Ostatecznie Hiszpan przeniósł się jednak do Chelsea za 30 milionów funtów, Niemiec do Realu Madryt za 24 miliony, a Chilijczyk został w Juventusie.

I choć Herrera sobotni mecz rozpoczął w pierwszym składzie, Scholes martwi się, że Wayne Rooney i koledzy z linii ataku nie mają wystarczająco wsparcia od pomocników.

-  Potrzebujemy więcej zawodników. Brakuje Evry, Vidicia i Ferdinanda. Sami widzieliście brak doświadczenia piłkarzy z obrony, którzy wystąpili w tamtym meczu. Największym problemem był jednak moim zdaniem brak jakości w linii pomocy - powiedział.

Scholes zakwestionował również decyzję Van Gaala o zastosowaniu formacji 3-5-2 na Old Trafford, podczas gdy "Czerwone Diabły" z reguły grały tradycyjnym 4-4-2.

- Kiedy spojrzy się na United w ostatnich 20 latach to zawsze można było zobaczyć 4-4-2 lub 4-4-1-1  i wtedy odnosiliśmy wszystkie nasze sukcesy. Van Gaal prawdopodobnie ma obsesję na punkcie 3-5-2, bo takie ustawienie wypaliło podczas jego pracy z reprezentacją i nie ma co do tego wątpliwości - dodał Anglik.

- Publiczność potrzebuje jednak trochę emocji, a to ustawienie, choć nie jest nudne, to bardzo powoli prowadzi się w nim grę, skupia się bardziej na posiadaniu piłki niż na wywieraniu nacisku i zdolności do zdobywania bramek - zakończył.ŹRÓDŁO
Daily Mail
TAGI: Paul Scholes Louis van Gaal Manchester United FC Anglia
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.