Luis Suárez po debiucie i prezentacji! Barcelona ujawniła szczegóły finansowe transferu

5 lat temu
Luis Suárez podczas debiutu | Fot. FC Barcelona

Luis Suárez wczoraj zadebiutował w barwach Barcelony podczas Trofeu Joan Gamper z Club León, dzisiaj natomiast odbyła się powitalna konferencja prasowa.

Wcześniej nie mogło dojść do prezentacji reprezentanta Urugwaju ze względu na zawieszenie, które zostało jednak w tych aspektach zniesione, chociaż w oficjalnym meczu zagra dopiero w październiku.
 
- To spektakularne doświadczenie, naprawdę emocjonalne. Świetnie czułem się grając na Camp Nou, kocham to - powiedział debiutant.
 
- Zawsze lubiłem przyjeżdżać na Camp Nou. Byłem tutaj podczas 5-0 z Realem Madryt, 4-1 z Arsenalem, 1-0 z Espanyolem i wspaniałym golem Iniesty,  na wielu innych meczach.
 
- Od lat marzyłem o grze dla Barcelony, to prawda. Nigdy nie spodziewałem się jednak, że do tego faktycznie dojdzie. 
 
- Były inne opcje, ale kiedy tylko Barcelona się zainteresowała, nie miałem wątpliwości. To było jak spełnienie marzeń, gdy byłem chłopcem. Każdy zna moją relację z Barceloną, łącznie z rodziną tutaj żyjącą.
 
- Wszystko przedtem zostało zapomniane. Wiem, że muszę zaakceptować rzeczywistość i przeprosić. Gdybym o tym myślał, nie mógłbym spać. To osobiste, działam ze specjalistami. Mogę zapewnić kibiców, że do takiej sytuacji nie dojdzie ponownie.
 
- Ja supergwiazdą? Gwiazdy są w niebie. Jestem tutaj, żeby pomóc w wygrywaniu trofeów. Jakość Leo i Neymara trzeba podziwiać. Są widowiskowi. Oglądając ich pierwszy raz, chcesz wstać i klaskać.
 
Wiceprezydent Barcelony Jordi Mestre ujawnił, że transfer zawodnika z Liverpoolu zamknął się w 81 milionach euro, podczas gdy klauzula kwoty odstępnego wynosiła 94 miliony euro. - Taka kwota podyktowana jest świetną pracą dyrektorów, a także pragnieniem dołączenia tutaj przez Luisa - zapewnił działacz.
 
W umowie Suáreza z Barceloną wpisana została klauzula kwoty odstępnego w wysokości 200 milionów euro. 


ŹRÓDŁO
FC Barcelona
TAGI: Luis Alberto Suárez Díaz FC Barcelona Hiszpania Urugwaj Liverpool FC Anglia
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.