Raport finansowy Manchesteru United

4 lata temu
Ed Woodward | fot. Manchester United FC

Manchester United poinformował o rekordowym rocznym dochodzie w wysokości 433,2 miliona funtów i zyskach na poziomie niecałych 24 milionów za sezon 2013-14.

Przychody ze sponsoringu wzrosły o 49 procent, a komercyjne niemal o jedną czwartą - do 183,9 miliona funtów.

Zwolnienie Davida Moyesa i jego sztabu szkoleniowego kosztowało jednak "Czerwone Diabły" 5,2 miliona funtów, a brak kwalifikacji do Ligi Mistrzów po raz pierwszy od 1995 roku ma zmniejszyć tegoroczne dochody klubu o 10 procent do kwoty pomiędzy 385 a 395 milionami funtów.

Fundusz płac United wzrósł o 19 procent do 214,8 miliona funtów (34,3 miliona więcej niż rok temu). Powód? "Przede wszystkim ze względu na zakup zawodników i renegocjację kontraktów zawodników" - czytamy w raporcie.

To pierwszy raz w historii klubu z Old Trafford, gdy została przekroczona bariera 200 milionów funtów. Ta "sztuka" udała się jedynie rywalom zza miedzy - Manchesterowi City. Mało tego - raport nie uwzględnia letnich nabytków "Czerwonych Diabłów", czyli między innymi Radamela Falcao i Ángela Di Maríi.

- Jesteśmy dumni z wyników osiągniętych w roku fiskalnym 2014, jako że po raz kolejny wygenerowaliśmy rekordowe przychody napędzane przez nasze interesy reklamowe i nadawcze, które zawsze zapewniają imponujący wzrost - powiedział wiceprezes  Ed Woodward.

- Niedawno ogłosiliśmy też rekordową umowę z Adidasem (w ramach dziesięcioletniej współpracy klub zarobi około 750 milionów funtów - przyp. red.) i z niecierpliwością oczekujemy na rozpoczęcie tego partnerstwa przyszłego lata. Z Louisem Van Gaalem jako menadżerem, a także z naszymi niedawnym nabytkami, wśród której są światowej klasy zawodnicy, jesteśmy bardzo podekscytowani przyszłością i wierzymy, że to początek nowego rozdziału w historii klubu - dodał.

Woodward dodał też, że mimo letnich wydatków United spodziewa się spadku rachunku płac ze względu na odejście piłkarzy zgarniających wysokie pensje, takich jak Patrice Evra, Rio Ferdinand czy Nemanja Vidić.  
 ŹRÓDŁO
Daily Mail
TAGI: Manchester United FC Anglia
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.