UEFA zmieni przepisy specjalnie dla City?

4 lata temu
Fot. UEFA

Podjęcie kroków prawnych przez Manchester City wobec UEFA może umożliwić angielskiemu klubowi posiadanie tylko jednego wychowanka w kadrze na tegoroczne rozgrywki Ligi Mistrzów.

Rywalizacja o najbardziej prestiżowe trofeum w klubowych rozgrywkach rusza już w najbliższy wtorek. Już w pierwszej kolejce będziemy świadkami szlagierowego pojedynku pomiędzy Bayernem Monachium a "The Citizens". Jednakże przed tym meczem sytuacja wokół mistrza Anglii wydaje się dość skomplikowana.

Manchester City przystąpi do Champions League mając w składzie tylko jednego piłkarza o statusie wychowanka. Takie okoliczności wprowadziły w zamieszanie pozostałe angielskie zespoły biorące udział w europejskich pucharach, bowiem, jak głosi regulamin, każdy trener musi włączyć do swojej kadry co najmniej czterech wychowanków. W składzie "Obywateli" znajduje się zaś tylko jedna taka postać, a mianowicie Dedryck Boyata.

Jak donosi "The Independent", Międzynarodowa Federacja Piłkarzy Zawodowych (FIFPro) miała się zaangażować w złagodzenie ograniczeń w stosunku do City. Właśnie w ten sposób UEFA mogłaby ulec i ograniczyć liczbę wychowanków do minimum.

Warto tutaj przypomnieć, że UEFA nakazała City wyszczuplić szeroką kadrę z 25 do 21 piłkarzy w związku ze złamaniem przepisów finansowego fair play. Wydawać by się mogło, że pomimo redukcji liczby zawodników w Manchesterze będą obowiązywać dokładnie te same zasady co w pozostałych klubach. W przypadku "The Citizens" do rozgrywek mogłoby zostać zgłoszonych 13 piłkarzy zza granicy, czterech wychowanków i tyle samo zawodników pochodzących z Anglii.

Zarząd City poinformował w ostatnią środę, że w pełni zastosują się do punktów zapisanych w kodeksie Unii Europejskich Związków Piłkarskich.ŹRÓDŁO
The Independent
TAGI: Manchester City FC UEFA Anglia
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.