Milik rozpoczął strzelanie dla Ajaksu [WIDEO] fot. Transfery.info
Mateusz Jaworski
Źródło: Transfery.info, WhoScored

Arkadiusz Milik znów gra. I Arkadiusz Milik znów zdobywa bramki.

Polak - wypożyczony do Ajaksu Amsterdam z Bayeru Leverkusen - po raz drugi wyszedł w podstawowym składzie. Przypomnijmy, Milik debiutował w wygranym 4:1 spotkaniu z Vietesse Arnhem. Zagrał przez 59 minut i został zmieniony przez Daley'a Blinda. W sobotę Ajax mierzył się z Heraclesem Almelo. Milik ustawiony został przez Franka de Boera na pozycji środkowego napastnika w ustawieniu 4-3-3. W pierwszej linii partnerowali mu Lasse Schone oraz Anwar El Ghazi.

Milik po raz pierwszy wpisał się na listę strzelców już w 1' minucie. Reprezentant Polski przepchnął obrońcę gości Barat Schenkevelda i silnym strzałem lewą nogą umieścił piłkę przy dalszym słupku.

Gol na 2:0 padł w 46' minucie. Tym raem Milik zwieńczył szybki atak gospodarzy, wykorzystując podanie El Ghaziego.

Wynik meczu na 2:1 ustalił w 86' minucie Wout Weghorst.

Milik za swój sobotni występ zebrał znakomite recenzje. Według WhoScored, 21-letni napastnik był najlepszym zawodnikiem na boisku z notą 8.76. Pozostaje jedynie mieć nadzieję, że dzięki takim występom, jak z Haraclesem, Polak przekona do siebie de Boera i będzie regularnie zdobywał gole na boiskach holenderskiej Eredivisie.