Conte: Kadra lepsza od Ligi Mistrzów!

4 lata temu
Conte jest zachwycony pracą w kadrze / Fot. AFP

Antonio Conte przekonuje, że prowadzenie reprezentacji Włoch jest dla niego bardziej satysfakcjonujące niż gra w Lidze Mistrzów.

Włoski selekcjoner skomentował pierwsze wrażenia z dotychczasowej przygody z kadrą Italii i zdradził motywy, którymi kierował się opuszczając Juventus: - Chciałem spróbować czegoś zupełnie innego niż dotychczas. Moja nominacja na selekcjonera dała mi ogromną satysfakcję, chociaż gra w Lidze Mistrzów i słuchanie hymnu jest również czymś niesamowitym. Jednak tego nie da się porównać z moją obecną pracą.

Conte zwrócił uwagę na znakomity sztab szkoleniowy, z którym pracuje z reprezentacją Włoch. Znaniem selekcjonera kluczową kwestią we wzajemnym porozumiewaniu się jest właściwe podejście współpracowników do wizji futbolu, którą przedstawił były trener Juventusu.

Szkoleniowiec zaznaczył jakich piłkarzy będzie szukał do swojej kadry i czym powinien charakteryzować się profesjonalny piłkarz, który może stać się reprezentantem Włoch: - O co mogę prosić zawodników? Żeby byli profesjonalistami cały czas. W mojej wizji futbolu ważna jest żywiołowość na boisku i odpowiednie zarządzanie zachowaniami podczas gry. Na to ogromny wpływ ma chociażby właściwe odżywianie się. Zawodnik musi utrzymywać przytomność umysły, dlatego najlepiej jak wieczory spędzi z partnerką na kanapie przed telewizorem, a spać położy się wcześniej. 

Conte zapewnił, że jest wielkim zwolennikiem stawiania na młodych piłkarzy. Trener zauważył, że panujący we Włoszech trend stawiania na młodych graczy przeniesie się na grunt reprezentacyjny. - Reprezentacja narodowa jest wizytówką klubów. Jeśli młody gracz dobrze gra w klubie, może przełożyć to na występy w kadrze - podkreślił selekcjoner włoskiej zespołu narodowego.

Dla włoskiego trenera głównym aspektem, który będzie decydował o powołaniach jest regularna gra. Stąd też brak powołania na ostatnie mecze reprezentacji dla Mario Balotelliego, który dopiero po zmianie klubu może liczyć na częste występy. Conte wyraźnie podkreśla, że liczy na młodych graczy, jednak nie zapomnie o tych doświadczonych oraz tych którzy na co dzień występują poza Italią. ŹRÓDŁO
Gianluca Di Marzio
TAGI: Antonio Conte Włochy Juventus FC
Zobacz również
Składy na Udinese - Napoli
5 godzin temu  
0
Składy na Juventus - Genoa
8 godzin temu  
0
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.