Gyan: Nie mam nic wspólnego ze śmiercią tych ludzi

4 lata temu
Asamoah Gyan | fot. uefa.com

Reprezentant Ghany Asamoah Gyan odpowiada mediom, że nie ma nic wspólnego ze śmiercią dwojga znajomych, do której doszło w lipcu na imprezie u zawodnika.

Jak co roku, piłkarz postanowił wyprawić imprezę z okazji zakończenia sezonu. Na lipcowym przyjęciu w miejscowości Ada pojawiło się około 30 osób. Zwykle zabawa odbywa się na jachcie, jednak tym razem był on w naprawie, dlatego zawodnik postanowił wypożyczyć łodzie motorowe.
 
Z tej atrakcji postanowili skorzystać raper Castro wraz z dziewczyną Janet Badu. W pewnym momencie partnerka wpadła do wody i zaczęła się topić. Na ratunek kobiecie skoczył Castro, który jednak utopił się z dziewczyną. Podczas wypadku na wodzie reszta imprezowiczów została na brzegu i nie wiedziała o niczym. Jednak najbardziej zastanawiającym w całej sprawie jest fakt, iż ratownicy na miejscu zdarzenia nie znaleźli ciał.
 
Lokalne media zaczęły podejrzewać Ghańczyka, że jest zamieszany w śmierć pary. 28-latek wydał oświadczenie w tej sprawie. Stanowisko Gyana przedstawił prawnik Kissi Agyabeng. – Jak dotąd milczeliśmy, jednak te dzikie zarzuty i plotki w mediach zmusiły nas do odzewu. Milczeliśmy dlatego, że nie wiedzieliśmy dokładnie, co stało się w Ada. Milczeliśmy, bo nie chcieliśmy ingerować w policyjne dochodzenia – tłumaczył.
 
- W naszym bolesnym milczeniu byliśmy całkowicie przerażeni faktem, że media próbowały wmieszać nas w tę sprawę. Nie mamy cienia wątpliwości, że nie jesteśmy winni zniknięcia Castro i Janet. Nie jesteśmy winni ani prawnie, ani moralnie. Castro z własnej woli skorzystał z łodzi i nie mamy pojęcia, co się z nimi później stało – dodał.
 
- Mamy tylko pewne przypuszczenia, co mogło się wydarzyć. Wiemy, że Janet i Castro nie mieli na sobie kamizelek ratunkowych. Jesteśmy w niewyobrażalnym bólu i szoku. Jednocześnie apelujemy do mediów o zawieszenie broni. Wyciągamy przyjazną dłoń do dziennikarzy. Nadszedł czas na zgodę – wygłosił Agyabeng w imieniu klienta.


ŹRÓDŁO
The Guardian
TAGI: Asamoah Gyan Al Ain FC Ghana Zjednoczone Emiraty Arabskie
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.