Pięć faktów, które musisz poznać przed startem Indian Super League

4 lata temu

Indian Super League rusza już w sobotę. Przed pierwszym spotkaniem warto przyswoić sobie kilka najważniejszych informacji.

Sepp Blatter kilka lat temu określił Indie "śpiącym gigantem piłki". Czas na pobudkę!
 
1. SYSTEM ROZGRYWEK
Sezon rozpocznie się 12 października, a jego finał nastąpił 20 grudnia. W lidze bierze udział osiem klubów, z których cztery najlepsze po czternastu rozegranych kolejkach, zmierzą się w półfinałach. Półfinały odbędą się w systemie "mecz-rewanż", natomiast wielki finał to już tylko jedno spotkanie.
 
Pierwsza kolejka ISL:
12/10 15:30: Atletico de Kolkata - Mumbai City
13/10 15:30: NorthEast United - Kerala Blasters
14/10 15:30: Delhi Dynamos - Pune City
15/10 15:30: Goa FC - Chennayin FC
 
2. PRZYGOTOWANIA
Proces tworzenia ISL rozpoczął się w październiku ubiegłego roku, chociaż sam pomysł ewoluował już od grudnia 2010 roku, gdy wzorem ligi krykietowej postanowiono odtworzyć jej sukces także w wersji futbolowej. Kluby uczestniczące w rozgrywkach zostały wybrane w drodze aukcji - najwięcej, bo nawet ponad 50 milionów euro, kosztowała licencja w Kalkucie (ze wzlędu na ogromne zainteresowanie piłką nożną w tej metropolii). Inne kosztowały w okolicach 30 milionów euro.
 
3. KLUBY
Atletico de Kolkata
Chennayin FC
Delhi Dynamos
Goa FC
Kerala Blasters
Mumbai City
NorthEast United
Pune City
 
 
4. PRZEPYCH I BOGACTWO
Indian Super League imponuje już samymi liczbami z nią związanymi. Wielokrotnie, także na naszych łamach, przewijały się kwoty oferowane gwiazdom za udział w turnieju - np. Nicolas Anelka trzy miesiące zarobi milion euro, ą. Na podobnie duże pensje liczyć mogą Alessandro Del Piero czy David Trezeguet. Inni też nie powinni narzekać - będzie obficie, bez opóźnień, z pełnymi trybunami, czyli tak jak piłkarze lubią najbardziej. Właśnie, trybuny, ISL do swojej dyspozycji będzie miała drugi największy stadion na świecie - na mecze Atletico de Kolkata może przychodzić nawet 120 tysięcy kibiców. Najmniejszy obiekt zapewni Pune City, ale to też będzie 22 tysiące miejsc na widowni. Na to wszystko kluby mogą sobie pozwolić, bowiem franczyzy wykupili najbogatsi ludzie w Indiach: przedstawiciele Bollywood, zawodnicy krykieta, właściciele telewizji kablowych. Z pewnością nie są to rozgrywki dla sympatyków idei "Against Modern Football", wręcz przeciwnie - trudno o bardziej nastawiony na wyniki finansowe piłkarski turniej na świecie.
 
Salt Lake Stadium w Kalkucie:
 
5. GWIAZDY, GWIAZDY, GWIAZDY
Właściciele klubów ISL postarali się, żeby każdy znalazł "coś dla siebie". Co prawda, większość gwiazdorów ściągnięta została z emerytur, ale cóż z tego. Techniki się nie zapomina, a Pires, Ljungberg, Del Piero, Anelka, Garcia, Capdevila,  Elano, Materazzi dalej mają sporo do zaoferowania. Doświadczeni trenerzy (Zico, Peter Reid, grający trener David James) też postarają się zadbać o to, co najważniejsze w tym przypadku - dobrą rozrywkę.
 
 
***
 
O Indian Super League będziemy dość regularnie pisali na łamach Transfery.info.


ŹRÓDŁO
Transfery.info
TAGI: Indie Indian Super League
Zobacz również
OFICJALNIE: Avram Grant w nowej roli
10 miesięcy temu  
0
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.