Błyskawiczny wzrost cen biletów w Anglii

4 lata temu
Bilety na mecze w Anglii są coraz droższe

Według badań średni koszt najtańszego biletu w Anglii (od Premier League do drugiej ligi) wzrósł o 13 procent w stosunku do roku 2011. Obecnie wynosi 21,49 funta.

Badania obejmowały cztery klasy rozgrywkowe (Premier League, Championship, League One, League Two) i dotyczyły łącznie 207 zespołów. Wzrost ceny średniego najtańszego biletu o 13 procent oznacza, że rocznie podnosił się on o około 4,4 procenta.

Kwestia drożejących biletów jest ściśle powiązana z milionowymi nakładami na transfery. Zespoły Premier League w okienkach transferowych na wzmocnienia wydają najwięcej, przez co braki w klubowych kasach muszą być później uzupełniane, między innymi właśnie wpływami z wejściówek na mecze. 

Jakie podstawowe wnioski płyną z przeprowadzonych badań?

- Najdroższe bilety na mecze w całej Anglii sprzedaje Arsenal - kosztują one 97 funtów. To cena zdecydowanie wyższa niż te oferowane przez inne czołowe kluby Premier League

- "Kanonierzy" sprzedają też najdroższe karnety sezonowe. Ich koszt wynosi 2013 funtów, ale kibice którzy zdecydowali się na ich zakup mogą też siedmiokrotnie wejść na mecze różnych innych rozgrywek w których udział bierze Arsenal. Najtańszy karnet sprzedawany przez klub wynosi 1014 funtów. Włodarze "Kanonierów" za najtańszy karnet pobierają więc więcej niż 17 klubów Premier League za najdroższy.

- Najprzychylniejszy kibicowskim portfelom jest zdecydowanie Manchester City. Klub sprzedaje najtańszy w całej lidze karnet sezonowy - 299 funtów,. To mniej niż koszt najtańszych karnetów w 15 zespołach Championship, 10  League One i 4  League Two.

- Najtańszy karnet pośród czterech najwyższych klas rozgrywkowych w Anglii oferuje kibicom Charlton. Jego cena wynosi 150 funtów. Dla porównania najtańsze karnety sprzedawane przez Barcelonę kosztują 103 funty.ŹRÓDŁO
BBC
TAGI: Arsenal CF Manchester City FC Charlton Athletic FC
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.