Oficjalnie: Maroko zrezygnowało z organizacji Pucharu Narodów Afryki z powodu Eboli. Będzie kara?!

4 lata temu
Co dalej z PNA 2015?

Maroko zdecydowało się nie organizować Pucharu Narodów Afryki w 2015 roku w związku z rozprzestrzeniającą się na kontynencie afrykańskim epidemią wirusa Ebola.

Władze północnoafrykańskiego państwa po długich dyskusjach stwierdziły, że nie są w stanie zapewnić bezpieczeństwa kilkuset tysięcy kibiców, którzy przybyliby przecież także z regionów objętych epidemią.
 
Wcześniej oficjele CAF, czyli Afrykańskiej Federacji Piłkarskiej, zadeklarowali, że możliwość odwołania turnieju nie jest nawet rozpatrywana - jeszcze nigdy w historii PNA nie został przełożony/odwołany. Dlatego też starania o organizację imprezy rozpoczęły Republika Południowej Afryki, Sudan i Egipt. 
 
Maroko postanowiło nie czekać na reakcję CAF na uprzednie prośby  i jednostronnie ogłosiło rezygnację. Propozycjami Marokańczyków były: pozwolenie na organizację PNA w 2017 roku, przełożenie turnieju na 2016 roku lub całkowite zrzeknięcie się organizacji.
 
Okazuje się, że teraz Marokańczyków czekać mogą rozległe sankcje, m.in. wykluczenie kadry narodowej i klubów z rozgrywek międzynarodowych.
 
Pierwotnie turniej miał odbyć się między 17 stycznia a 8 lutego. Wkrótce powinniśmy poznać wiążące decyzje działaczy CAF.


ŹRÓDŁO
Transfery.info
TAGI: Puchar Narodów Afryki PNA 2015 Maroko
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.051 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.