Oficjalnie: Wandzel zakończył karierę

4 lata temu
Wandzel | Fot. Legia Warszawa

Z powodu przedłużających się kłopotów zdrowotnych 19-letni bramkarz Legii Aleksander Wandzel postanowił rozwiązać kontrakt z klubem i zakończyć karierę.

Bramkarz od wiosny 2013 roku zmagał się z kontuzją łękotki. W międzyczasie przeszedł trzy poważne operacje, między innymi rekonstrukcji więzadeł krzyżowych. Pomimo rehabilitacji powrót Wandzela na boisko nie jest możliwy. 19-letni piłkarz musiał podjąć decyzję o zakończeniu piłkarskiej kariery. 

- Jest to dla mnie bardzo ciężki dzień, ponieważ kończy się pewien rozdział w moim życiu. Szczególnie bolesny jest fakt, że etap ten został zakończony nie ze względów sportowych, ale z powodów zdrowotnych. Poświęciłem piłce 13 lat życia i jestem przekonany, że niełatwo będzie mi oswoić się z myślą, że to już koniec. W życiu nie wszystko jednak idzie po naszej myśli i zamiast użalać się nad sobą, muszę się zabrać do pracy. Dlatego też pozytywnie patrzę na obecną sytuację i zrobię wszystko, by realizować się na innych płaszczyznach. Jestem młody i całe życie przede mną. Teraz już tylko ode mnie zależy jak nim pokieruję. Sport dał mi wiele cech, które będę mógł wykorzystać w przyszłości i jestem przekonany, że doświadczenie jakie zdobyłem podczas tych 13 lat jeszcze zaprocentuje - powiedział Wandzel.

Pomimo młodego wieku bramkarz był zawodnikiem dwóch potentatów polskiej ekstraklasy - Lecha Poznań i Legii. Ani razu nie wystąpił jednak w meczu ligowym. Wandzel swoją karierę rozpoczął w Kosie Konstancin, z której trafił do Akademii Piłkarskiej Legii. Od 2011 roku był zawodnikiem MSP Szamotuły, a potem Lecha. W 2013 roku zdecydował się na powrót do stolicy. ŹRÓDŁO
Legia Warszawa
TAGI: Aleksander Wandzel Legia Warszawa Polska Kontuzje Oficjalnie
Zobacz również
Four Four Two wyróżniło Klicha
10 godzin temu  
0
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.