Rekordowa kolejka w Lidze Mistrzów [WIDEO]

Rekordowa kolejka w Lidze Mistrzów [WIDEO] fot. Transfery.info

Wtorkowy wieczór z Ligą Mistrzów obfitował w ogromne emocje. W ośmiu spotkaniach tych rozgrywek padło aż 40 bramek!

Więcej niż we wtorek bramek w jednym dniu Ligi Mistrzów strzelono tylko pierwszego października 1997 roku, bo aż 44. Wówczas jednak rozegrano aż 12 spotkań.

Bayern i Szachtar gromią rywali, rekord Adriano

W szlagierze grupy E "Bawarczycy" zdeklasowali na Stadio Olimpico Romę, pokonując wicemistrzów Włoch aż 7:1. Podopieczni Pepa Guardioli prowadzili do przerwy już 5:0, a trzecię bramkę w 25 minucie spotkania zdobył Robert Lewandowski. Tyle samo goli zdobyli natomiast piłkarze Szachtara Donieck. Podopieczni Mircei Lucescu bez straty gola rozgromili białoruskie BATE Borysów, a napastnik ukraińskiego zespołu Adriano pięciokrotnie pokonał bramkarza rywali, dzięki czemu wyrównał rekord Lionela Messiego. Dodatkowo Brazylijczyk ustanowił rekord najszybszego hat-tricka w historii LM - jego strzelenie zajęło mu zaledwie siedem minut. Nikt wcześniej nie strzelił też czterech bramek już w pierwszej połowie.

Szachtar wyrównał rekord najwyższego zwycięstwa na wyjeździe - w 2010 roku Marsylia również 7-0 wygrała ze słowacką Žiliną. Jednak największe zwycięstwo wciąż przynależy do Liverpoolu, który w 2007 roku na Anfield pokonał turecki Besiktas aż 8-0. Dodatkowo, żaden w klub w przeszłości nie strzelił pięciu wyjazdowych bramek do przerwy, co wczoraj uczyniły Bayern i Szachtar. Klub z Doniecka postanowił nie czekać z pobiciem rekordu, bowiem dołożył przed przerwą szóste trafienie, dzięki czemu jest samodzielnym liderem tej klasyfikacji.

Bramka "Lewego":

Punkty rzutem na taśmę

W drugim meczu wspomnianej grupy E CSKA zremisowało z Manchesterem City, mimo, że przegrywało do przerwy już 0:2. Pomimo pustych trybun rosyjski zespół zdołał się zmobilizować i dzięki rzutowi karnemu w 86 minucie wynik spotkania na 2:2 ustalił Natcho. Jedenastka zdecydowała również o rozstrzygnięciu w meczu Schalke - Sporting. Po czerwonej kartce dla gości w pierwszej połowie spotkania i dwubramkowym prowadzeniu (3:1) drużyny prowadzonej przez  Di Matteo wszystkim kibicom "Königsblauen" wydawało się, że trzy punkty zostają w Gelsenkirchen. Portugalski zespół niespodziewanie jednak wyrównał i dopiero trafienie w doliczonym czasie gry dało Schalke ważny komplet punktów w kontekście walki o wyjście z grupy.

Pozostałe wyniki trzeciej kolejki:

źródło: UEFA

Warto jeszcze wspomnieć o:
- pierwszej bramce Didiera Drogby po powrocie do Chelsea,
- najmłodszym debiutancie w historii Chelsea w LM - napastniku Dominicowi Solanke (17 lat, 112 dni),
- niesamowitej serii Petra Čecha (pięć kolejnych niewykorzystanych karnych przeciwko niemu w LM),
- Manchesterze City jako pierwszym angielskim klubie w LM, który stracił dwubramkowe prowadzenie na wyjeździe od... Liverpoolu, który w 2009 roku zremisował 4-4 z Chelsea.
Więcej na temat: UEFA Liga Mistrzów