Raport FIFA błędny?

2 lata temu
fot. FIFA

Były prokurator generalny Nowego Jorku - Michael Garcia, który przez dwa lata badał sprawę wyboru gospodarzy Mistrzostw Świata w 2018 i 2022r. stwierdził, że raport wydany w tej sprawie nie jest prawidłowy.

Przypomnijmy, FIFA zakończyła dziś śledztwo, w wyniku którego nie dopatrzono się nieprawidłowości przy wyborze Rosji i Kataru na gospodarzy mundialu odpowiednio za cztery i osiem lat, a stwierdzono nieprawidłowości w działaniu Angielskiego Związku Piłki Nożnej (więcej TUTAJ).
 
Oświadczenie Anglików w tej sprawie można przeczytać TUTAJ.
 
Garcia twierdzi natomiast, że raport zawiera "liczne, niepotrzebne i błędnie zinterpretowane fakty oaz wnioski".
 
Sam dokument wydany został przez Joachima Eckerta, sędziego Komisji Etyki FIFA, który został powołany razem z Garcią do badania tej sprawy. Co ciekawe, obaj panowie nie mieli wcześniej styczności z piłka nożną, a wprowadzenie ich jakiś czas temu do FIFA, zainicjowane przez Seppa Blattera, miało na celu poprawienie pozycji Szwajcara jako prezesa międzynarodowej federacji poprzez uniezależnienie organów zajmujących się badaniem podejrzeń o korupcję wewnątrz organizacji. Eckert i Garcia mogą się jednak pochwalić nie lada sukcesami, ponieważ w pojedynkę ścigali między innymi osoby podejrzane o korupcję w tak wielkich markach jak Siemens, czy Statoil. Obecne nieporozumienie wskazuje na różnicę pomiędzy materiałem zgromadzonym przez Garcię a tym, co przygotował Eckert. W tym wypadku wątpliwości dotyczące uczciwości przy wyborze gospodarzy wciąż nie zostają rozwiane, a sam raport w takim wydaniu zupełnie traci swoją wiarygodność.
ŹRÓDŁO
BBC
TAGI: FIFA MŚ 2022 MŚ 2018 Anglia Rosja Katar Ameryka
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2016 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.