Origi już zimą w Liverpoolu?

4 lata temu
Origi | Fot. Liverpool FC

Wypożyczony do francuskiego Lille OSC belgijski napastnik Divock Origi może powrócić do Liverpool FC już na początku 2015 roku.

19-letni Belg został kupiony przez Liverpool z Lille za 9,8 miliona funtów latem tego roku. Po sfinalizowaniu transakcji zdecydowano, że młody zawodnik pozostanie w tym sezonie we francuskim klubie. Nie jest jednak wykluczone, że Origi przeniesie się Anfield Road już podczas zimowego okna transferowego.

Napastnik zdobył już 5 bramek dla Lille w tym sezonie. Liverpool, mimo zakupienia Mario Balotellego wciąż odczuwa brak Luisa Suareza. Rozwiązaniem problemów ze skutecznoscią napastników "The Reds" ma być skrócenie wypożyczenia Origiego. Wychowanek KRC Genk wciąż jest w kontakcie z Brendanem Rodgersem.

Zgodę na oddanie Belga do Liverpoolu musi wyrazić zarząd Lille. Origi jest ważnym oginiwem zespołu z północnej Francji, który zajmuje obecnie 14 miejsce w tabeli Ligue 1 i od września nie zdołał wygrać ani jednego spotkania w lidze. Brak młodego napastnika może spowodować jeszcze większy kryzys drużyny, która w poprzednim sezonie zdołała zająć trzecie miejsce w końcowej klasyfikacji.

- Bardzo chciałbym przejść do Liverpoolu wcześniej niż później. Jestem w Lille, tu jest w porządku, to dobry klub i cieszę się że mi pomagają. Ale jest to trochę frustrujące. To jest francuski futbol, a ja nie mogę się doczekać kiedy będę grać w Premier League, ponieważ widzę że ta liga będzie bardziej mi odpowiadać - powiedział Origi.ŹRÓDŁO
The Guardian
TAGI: Divock Okoth Origi Liverpool FC Lille OSC Belgia Anglia Francja
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0167 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.