Balotelli przeprasza za wpis na Instagramie

4 lata temu
Balotelli | Fot. Liverpool FC

Napastnik Liverpool FC Mario Balotelli przeprosił za wrzucenie na Instagrama obrazka o treści rasistowskiej.

24-letni napastnik Liverpool FC jest bardzo aktywny w mediach społecznościowych. Znany z wielu ekscentrycznych zachowań piłkarz po raz kolejny może mieć problem w związku z udostępnianymi treściami. Wczoraj reprezentant Włoch wrzucił na Instagrama obrazek z postacią Mario, znaną z gier komputerowych. 

Oprócz grafiki z legendarnym hydraulikiem, na zdjęciu był równiez tekst, mający przekaz antyrasistowski - "Bądź jak Mario, on jest włoskim hydraulikiem, stworzonym przez Japończyków, mówi po angielsku a wygląda jak Meksykanin". Prócz tej treści, pod obrazkiem znalazł się jednak tekst, który spowodował oburzenie wielu fanów Włocha - "i skacze jak czarny człowiek i zbiera monety jak Żyd".

Balotelli zatytułował swój wpis "Nie bądź rasistą". Wpis wzbudził jednak sporą krytykę i został usunięty przez piłkarza po kilkunastu minutach od opublikowania. Napastnik zdążył jeszcze odpowiedzieć na krytykę wpisem na Twitterze.

 
"Moja mama jest Żydówką, więc zamknijcie się wszyscy proszę".
 
Dziś gracz Liverpoolu przeprosił wszystkich urażonych wrzuconym przez niego obrazkiem.
 
"Przepraszam wszystkich urażonych. Ten post miał być przeciwko rasizmowi, ale z humorem. Teraz rozumiem, że jego kontekst mógł przynieść zupełnie odwrotny efekt. Nie każdy Meksykanin nosi wąsy, nie wszyscy czarni ludzie skaczą wysoko i nie wszyscy Żydzi kochają pieniądze. Użyłem tego obrazka, bo jest tam umieszczony Super Mario i myślałem że to będzie zabawne, a nie obraźliwe. Jeszcze raz przepraszam."
 
Wpadką Balotellego na Instagramie ma zająć się angielska federacja piłkarska. Specjalna komisja zajmująca się incydentami rasistowskim może ukarać piłkarza zawieszeniem nawet na pięć spotkań i karą grzywny. W październiku dotkliwa kara za obraźliwy wpis na Twitterze spotkała Rio Ferdinanda, który nie mógł wystąpić w trzech spotkaniach Premier League - WIĘCEJ: http://www.transfery.info/71034,ferdinand-zawieszony-za-wpis-na-twitterze
 
Rzecznik prasowy Liverpoolu zapowiedział, że władze klubu będą rozmawiać z Balotellim na temat ostatniego incydentu. 


ŹRÓDŁO
BBC Sport
TAGI: Mario Barwuah Balotelli Liverpool FC Anglia Włochy
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.