Oficjalnie: Trzech zawodników opuści Jagiellonię

4 lata temu
Fot. Jagiellonia Białystok

Jakub Słowik, Radosław Jasiński i Povilas Leimonas opuszczą Jagiellonię Białystok w zimowym oknie transferowym.

Białostocki klub zajmuje obecnie czwartą pozycję w tabeli T-Mobile Ekstraklasy. Kibice bardzo liczą na to, że podopieczni Michała Probierza powalczą o jak najlepszą lokatę na koniec sezonu, a być może nawet o udział w kwalifikacjach do europejskich pucharów. Władze Jagiellonii podjęły już kilka decyzji personalnych, myśląc już o rundzie wiosennej.

Zgodę na transfer otrzymał bramkarz Jakub Słowik. Zawodnik występował w "Jadze" od 2010 roku, na początku występując w Młodej Ekstraklasie. Na początku sezonu 2013/2014 Słowik był podstawowym golkiperem ekipy z Białegostoku, jednak po otrzymaniu czerwonej kartki w meczu z Koroną Kielce musiał ustąpić miejsca w bramce Krzysztofowi Baranowi. Obecnie 23-latek występuje głównie w trzecioligowych rezerwach klubu.

Sprzedaż Słowika pozwoli uzyskać środki na planowane wzmocnienia składu. Ponadto do pierwszej drużyny dołączy kolejny utalentowany wychowanek, najprawdopodobniej Krzysztof Karpieszczuk. W składzie pozostanie Krzysztof Baran i 17-letni Bartłomiej Drągowski, który rewelacyjnie spisuje się w bramce "Jagi".

Z Jagiellonią pożegnają się też Radosław Jasiński i Povilas Leimonas, którzy dołączyli do zespołu latem tego roku. Jasiński przeszedł do Białegostoku z Floty Świnoujście, zaliczył kilka przyzwoitych występów, lecz to nie wystarczyło na uzyskanie pewnego miejsca w pierwszym składzie. Leimonas przybył do Jagiellonii z Widzewa Łódź, lecz w zółto-czerwonych barwach zagrał jedynie 174 minuty. 

Ponadto Jagiellonia planuje wypożyczyć trzech młodych zawodników, którzy mają zdobywać doświadczenie w innych klubach, w których mają mieć więcej szans na grę. Są to Adam Waszkiewicz, Damian Kądzior i Patryk Malinowski.

Białostocki klub planuje już kolejne wzmocnienia przed walką o podium T-Mobile Ekstraklasy. Niedawno władze "Jagi" zakontraktowały 26-letniego Łotysza Igorsa Tarasovsa - http://www.transfery.info/71574,oficjalnie-tarasovs-w-jagielloniiŹRÓDŁO
Jagiellonia Białystok
TAGI: Oficjalnie Jagiellonia Białystok Radosław Jasiński Jakub Słowik Povilas Leimonas Polska Litwa
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.