Wenger: W ciągu trzech lat wygram Premier League

4 lata temu
fot. Gordon Flood (Wikipedia)

Menedżer Arsenalu, Arsene Wenger zapewnił na łamach The Telegraph, że zanim po sezonie 2016/2017 wygaśnie jego kontrakt, zdobędzie mistrzostwo Anglii.

Wenger twierdzi, że pomimo trzynastopunktowej straty do Chelsea, obecnie oglądamy najlepszy Arsenal od kiedy w jednym zespole występowali Robin van Persie, Cesc Fabregas i Samir Nasri. Jest też przekonany, że grupa, którą teraz ma pod swoją wodzą, może osiągnąć „coś szczególnego”
 
Spytany o to, czy w ciągu trzech pozostałych lat jego kontraktu wygra ligę po raz pierwszy od sezonu 2003/2004, zapewnia: - Oczywiście. Nie zaczęliśmy sezonu najlepiej, ale było to spowodowane zmęczeniem wielu piłkarzy po mistrzostwach świata. W każdym razie wydaje mi się, że mamy wszystko co potrzebne, by osiągnąć szczyt w Anglii. Musimy walczyć jak szaleni, by jeszcze w tych rozgrywkach wrócić do gry.
 
- W ostatnich latach wielokrotnie do końca walczyliśmy o tytuł. Niestety, ludzie pamiętają jedynie, kto wygrywał ligę, ale długimi momentami wyścig był bardzo zacięty. Tutaj rywalizacja jest ogromna, należy mieć tego świadomość. I nawet teraz, gdy Chelsea wypracowała sobie dużą przewagę, będzie nadużyciem stwierdzenie, że wyścig o mistrzostwo dobiegł końca.  
 
Wenger prosi też kibiców o to, by w trudnych chwilach byli z zespołem: - Ważne jest, by pozostać jednością. W klubie każdego dnia pracujemy celując w wielkie rzeczy. To też staramy się pokazywać na boisku. 


ŹRÓDŁO
The Telegraph
TAGI: Arsène Wenger Arsenal FC Anglia
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0149 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.