Arbiter meczu brazylijskiej Serie A zaatakowany przez piłkarzy [WIDEO]

4 lata temu
Fot. YouTube

Do niecodziennego zdarzenia doszło w meczu ostatniej kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy Figueirense a Sport Club Internacional. Główny arbiter został bowiem zaatakowany zaraz po zakończeniu spotkania.

Dla obu ekip ten pojedynek miał odmienne oblicze. Z czysto matematycznego punktu widzenia dla gospodarzy był to mecz o pietruszkę, zaś dla przyjezdnych liczyło się tylko zwycięstwo w kontekście zapewnienia sobie miejsca do przyszłorocznych rozgrywek o Copa Libertadores. Ostatecznie goście triumfowali nad swoim rywalem i będą mogli wziąć udział w południowoamerykańskiej Lidze Mistrzów.

Droga do zagwarantowania trzeciego miejsca, gwarantującego udział w prestiżowych rozgrywkach, nie była taka prosta. Od 50. minuty to domownicy byli na prowadzeniu po trafieniu Pablo. Jednakże późniejsze gole ze strony zawodników Internacional, strzelone przez Rafaela Mourę i Wellingtona Silvę odpowiednio w 87. i 95. minucie gry, dały upragniony komplet punktów.

Najwyraźniej taki obrót ligowego starcia mocno rozwścieczył graczy Figueirense, którzy mieli tuż po ostatnim rozstrzygnięciu chcieli napaść na głównego arbitra - Marielsona Alvesa Silvę. Jednak na szczęście dla prowadzącego ten mecz w obronie stanął jeden z piłkarzy gości, a później również przez oddziały policji.

Trudno powiedzieć, jaki mógł być powód tej całej napaści. Ten rezultat i tak nie miał większego wpływu na pozycję w tabeli, zajmowaną przez gospodarzy. Figueirense zakończą tegoroczną kampanię, w najgorszym przypadku, na 14. miejscu, które zapewnia utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywek.ŹRÓDŁO
Transfery.info
TAGI: Sport Club Internacional Figueirense FC Brazylia
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.