23,5 miliona wydane! Szał zakupów w Meksyku

4 lata temu
Darwin Quintero, najdroższy z transferów Águilas | fot. Club América

Do wielkich transferów doszło w meksykańskim Club America. Popularni Águilas wzmocnili się za 23,5 miliona dolarów!

Club América zasilili: Dario Benedetto, Miguel Samudio, Darwin Quintero oraz Cristian Pellerano. Transfery ogłosił za pośrednictwem klubowej strony internetowej prezydent klubu Ricardo Peláez. Swoje pozostanie w zespole zadeklarował również reprezentant kraju, Paul Aguilar. Kibice uznali zgodnie, że to najlepsze 24 godziny w historii klubu.
 
Najwięcej, bo aż 12 milionów dolarów, wydano na Quintero. Występujący od 2009 roku w Santos Laguna kolumbijski skrzydłowy jest jedną z największych gwiazd Liga MX. W rozgrywkach Apertury zaliczył 2 gole i 2 asysty w 17 spotkaniach, natomiast w Copa Libertadores w ledwie 7 spotkaniach miał udział przy 8 bramkach (3 gole, 5 asyst). 
 
Drugim, pod względem kwoty transferowej, zawodnikiem został Dario Benedetto z Tijuany. Czwarty zawodnik klasyfikacji strzelców Apertury podpisał z klubem z miasta Meksyk czteroletnią umowę, w ramach której ma zarobić 2 miliony dolarów rocznie. Águilas zapłacili za niego 8 milionów.
 
Kwartet nowych graczy uzupełniają pozyskani za 4,5 miliona Cristian Pellerano (3 mln) i Miguel Samudio (1,5 mln). Pellerano to 32-letni pomocnik, grający do tej pory - tak jak Benedetto - w Tijuanie. Samudio natomiast grał do tej pory w Cruzeiro. W brazylijskiej Serie A wystąpił w 9 spotkaniach swojego zespołu. Lewy obrońca rodem z Paragwaju nie należał jednak do kluczowych piłkarzy ekipy z Belo Horizonte.
 
Klub opuszczają natomiast Luis Gabriel Rey, Luis Mendoza, Jesus Molina i Juan Carlos Valenzuela. Pożegnano się także z trenerem Antonio Mohamedem. Jest to o tyle dziwne, że kilka dni temu zdobył on z klubem mistrzostwo kraju. Pogłoski mówią o niezadowoleniu właścicieli ze stylu gry Club América.


ŹRÓDŁO
Club America
TAGI: Club América Meksyk Darwin Quintero Dario Benedetto Cristian Pellerano Miguel Samudio Paul Aguilar
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.