Pochettino: Tottenham ma najlepszą akademię w Anglii, a może i w Europie

4 lata temu Pochettino: Tottenham ma najlepszą akademię w Anglii, a może i w Europie

Menedżer Tottenhamu Mauricio Pochettino podkreślił istotę akademii klubu, twierdząc, że system szkolenia młodzieży w londyńskiej drużynie jest obecnie najlepszym w Anglii.

Argentyński szkoleniowiec przekonywał, że „Koguty” potrafią wypromować zawodnika i świetnie go wykształtować, a jednocześnie bardzo dobrze zarobić na jego sprzedaży. Przykładem tego są chociażby transfery z Tottenhamu Michaela Carricka, Dimitara Berbatowa, Luki Modricia czy Garetha Bale’a. Trener zwrócił także uwagę na wysokiej klasy akademię, w której szkolili się między innymi Harry Kane czy Ryan Mason.

- Dla nas to bardzo ważne, aby rozwijać nasze młode talenty, ponieważ mamy niesamowitą akademię, z której musimy korzystać. To ważne, ponieważ to właśnie akademia jest sercem każdego klubu. To był jeden z głównych powodów, dla których zdecydowałem się tu przyjechać. Możliwość pracy z tą szkółką jest fantastyczna. Myślę, że nasza akademia jest najlepsza w Anglii, a może nawet w Europie – stwierdził 42-latek.

- Szczególnym wydarzeniem dla każdego jest moment, kiedy piłkarz dotrze z akademii do pierwszej drużyny. Ważnym jest, aby praktykować tę filozofię i dawać okazję do gry naszym młodym talentom. W Southampton zawsze chcieliśmy to robić. Dobrym tego przykładem jest sprawa, kiedy rozważaliśmy zatrudnienie prawego obrońcy. Mieliśmy już Nathaniela Clyne’a, ale zdecydowaliśmy się na Chambersa z akademii. Teraz po kilku latach trafił także do reprezentacji Anglii. To jest naszym zadaniem – dodał.

- Chcemy spróbować dać szansę młodym graczom w Tottenhamie, ale tylko wtedy, gdy na to zasługują i kiedy czujemy, że zawodnicy mogą mieć talent i potencjał, by występować w pierwszym zespole – tłumaczył Argentyńczyk.ŹRÓDŁO
The Telegraph
TAGI: Tottenham Hotspur FC Mauricio Pochettino Anglia Argentyna
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.018 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.