Čech zostaje w Chelsea

4 lata temu Čech zostaje w Chelsea
fot. Chelsea FC

Petr Čech najprawdopodobniej nie opuści londyńskiej Chelsea w zimowym okienku transferowym.

Agent piłkarza w wywiadzie udzielonym czeskiemu dziennikowi "Sport" poinformował, że José Mourinho chce zatrzymać w zespole 32-letniego golkipera.

- Wszystko na to wskazuje, że Čech pozostanie w drużynie do końca sezonu. Ze strony trenera widać ogromną wolę, aby Petr nie opuszczał Stamford Birdge i pomógł klubowi wywalczyć mistrzostwo. Wcześniej, na jesieni ustaliliśmy warunki ewentualnego odejścia, ale teraz nie są one już aktualne - powiedział Viktor Kolář.

Reprezentant Czech po przyjściu do "The Blues" w lecie Thibaut Courtois stracił pozycję bramkarza numer jeden w ekipie ze stolicy Anglii, ale wciąż wierzy, że jest w stanie z nim rywalizować o miejsce w wyjściowym składzie Chelsea.

- Petr nadal ma ambicję, aby złapać jak najwięcej gier w bieżących rozgrywkach. Obecnie jest to niemożliwe, ale on się nie poddaje. Klub darzy go olbrzymi szacunkiem i na treningach jest traktowany tak jak pierwszy golkiper.  Čech nie czuje różnicy między sobą a Courtoisem i to jest dla niego ważne - dodał agent piłkarza.

32-latek w trwającym sezonie rozegrał dla "The Blues" osiem meczów, w których trzykrotnie zachował czyste konto. Warto również wspomnieć, że obecna umowa doświadczonego zawodnika z klubem wygaśnie w czerwcu 2016 roku, co oznacza, że Czech zapewne rozstanie się z Chelsea dopiero po zakończeniu obecnej kampanii.

- Nic nie zmieni faktu, że on chce nadal grać, dlatego bierzemy pod uwagę każdą z możliwych opcji. Wierzę w to, że będzie jeszcze występował w ekipie ze Stamford Bidge, a potem zobaczymy... Na pewno celem Petra jest pozostanie w Anglii. Alternatywami są wielkie kluby w Hiszpanii oraz niektóre w kategorii wyzwań w Niemczech i jeden we Francji, a co do gry we Włoszech, to Čech nie bierze tego pod uwagę - powiedział Viktor Kolář.ŹRÓDŁO
SportovníNoviny
TAGI: Petr Čech Chelsea FC Czechy Anglia
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.