Oficjalnie: Dwa tygodnie do turnieju, gospodarz PNA zmienia selekcjonera

4 lata temu Oficjalnie: Dwa tygodnie do turnieju, gospodarz PNA zmienia selekcjonera

Na dwa tygodnie przed rozpoczęciem Pucharu Narodów Afryki w szeregach gospodarzy turnieju doszło do zmiany selekcjonera.

Ekipę Gwinei Równikowej opuścił Andoni Goikoetxea. Baskowi wraz z końcem roku kalendarzowego wygasała umowa z popularnymi "Nzalang Nacional", a nowy prezes tamtejszej federacji piłkarskiej - Andres Jorge Mbomio (sprawuje tę funkcję od 28 grudnia) postanowił nie przedłużać z nim kontraktu.

Odejście 58-letniego szkoleniowca wprowadziło wiele zamieszania w okres przygotowawczy zespołu z centralnej części Afryki, który przebywa obecnie w Portugalii, gdzie trenuje przed rozpoczęciem 30. edycji mistrzostw "Czarnego Lądu". Warto wspomnieć, że turniej zostanie zainaugurowany 17 stycznia w mieście Bata, w którym to gospodarz imprezy zmierzy się z Kongo.

Do tego oraz do pozostałych spotkań grupowych ekipę "Nzalang Nacional" będzie już przygotowywał Esteban Becker. Argentyńczyk w zaledwie kilkanaście dni musi wyselekcjonować piłkarzy, których zabierze ze sobą na nadchodzący Puchar Narodów Afryki. 50-latek jest dobrze znany w tym kraju, ponieważ w 2012 roku doprowadził żeńską drużynę narodową do zdobycia mistrzostwa kontynentu. Raczej podobnej sztuki nie uda mu się osiągnąć z męskim zespołem, ale nikomu nie możemy odbierać wszystkich szans na końcowy sukces.

Przypominamy również, że Gwinea Równikowa zastąpiła Maroko w roli gospodarza PNA 2015. Początkowo "Lwy Atlasu" chciały przełożyć termin imprezy z powodu obawy przed rozprzestrzeniającym się w Afryce wirusem Ebola, a gdy to się nie udało, to postanowiły zrezygnować z możliwość organizacji u siebie tego turnieju.TAGI: PNA 2015 Puchar Narodów Afryki Gwinea Równikowa Trenerzy Andoni Goikoetxea Olaskoaga Esteban Becker
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.