Oficjalnie: Zimowe okno w Anglii ruszyło. Za nami już sześć transferów!

4 lata temu Oficjalnie: Zimowe okno w Anglii ruszyło. Za nami już sześć transferów!
Czas start!fot. Pixabay

To już. Teraz. Właśnie ruszyło zimowe okno transferowe w Premier League.

Wszelkie transakcje do tej pory dokonane nabrały już formalnie oficjalnego wymiaru. Było ich w najwyższej klasie rozgrywkowej Anglii dokładnie sześć:

Ale oczywiście będzie ich więcej. Kluby mają 31 dni na skompletowanie wszelkich transakcji. Okno w Premier League zamknie się dopiero drugiego lutego o 23:00.

Żeby dokonać transferu klub musi wysłać do związku i Premier League wszystkie dokumenty związane z transakcją: kontrakt, porozumienie transferowe, w przypadkach transferów międzynarodowych także zgodę na pracę na Wyspach Brytyjskich i "international transfer clearance" (czyli status zawodnika, np. czy jest związany umową z jakimś klubem); w szczególnych przypadkach także inne dokumenty. Po przyjęciu aplikacji wszystko jest sprawdzane przez działaczy i prawników związku i ligi pod kątem zgodności z wewnętrznymi regulacjami. Czasem w tym momencie następuje wstrzymanie zarejestrowania transferu aż do czasu uzupełnienia dokumentów.

W znaczącym stopniu sprawy uprościł FIFA Transfer Matching System, m.in. generujący wspomniane "international transfer clearance", a także będący miejscem rejestracji całości transakcji.

Dokumenty do federacji mogą być wysłane na dwa sposoby: tradycyjnie skan faksem lub też drogą e-mailową.

Czas na intensywne 31 dni! O wszystkich transferach przeczytacie na Transfery.info.


ŹRÓDŁO
Transfery.info
TAGI: Oficjalnie Okno Transferowe Prawo Transferowe
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.