Cristiano Ronaldo pobił rekord Raúla

Karol Czyżowicz

Cristiano Ronaldo strzelając w niedzielę swoją pierwszą bramkę w tym roku pobił kolejny klubowy rekord.

Real Madryt nie może zaliczyć pierwszego spotkania w Nowym Roku do udanych. Drużyna prowadzona przez Carlo Ancelottiego uległa Valencii 1:2. „Królewscy” tym samym przerwali znakomitą serię 22 wygranych z rzędu.

Nagrodą pocieszenia dla Cristiano Ronaldo może być kolejny pobity przez niego klubowy rekord. Portugalczyk w 13. minucie meczu z Valencią pokonał z rzutu karnego bramkarza „Nietoperzy” Diego Alvesa. Dla 29-latka była to 88 bramka strzelona dla Realu na wyjeździe. Ronaldo pobił wyczyn Raúla, który w delegacjach strzelił 87 goli. Kapitan reprezentacji Portugalii za plecami zostawił także inne legendy – Alfredo Di Stéfano (71 trafień) i Hugo Sáncheza (70 goli).

Przed „Królewskimi” kolejne ważne spotkanie. W najbliższą środę w 1/8 finału Copa del Rey zagrają w derbach z Atlético Madryt, z którym nie mogą wygrać od trzech meczów.