Alex Song zakończył karierę reprezentacyjną

4 lata temu Alex Song zakończył karierę reprezentacyjną
fot. West Ham United FC

Przebywający na wypożyczeniu z Barcelony w londyńskim West Hamie United Alexandre Song zrezygnował z kontynuowania kariery reprezentacyjnej.

Piłkarz poinformował o swojej decyzji za pośrednictwem oficjalnego konta na Instagramie. W swoim oświadczeniu Song napisał, że chce skupić się na grze dla "Młotów", by powrócić do dobrej dyspozycji i pomóc drużynie w walce o czołową pozycję w tabeli.

- Wobec decyzji o nie powołaniu mnie do kadry na Puchar Narodów Afryki postanowiłem zakończyć karierę reprezentacyjną. Prawdą jest, że prowadzono dyskusję bym jednak zagrał na tym turnieju, ale po przemyśleniu sprawy i skonsultowaniu jej z moją rodziną uważam, że postąpiłem właściwe. Moja miłość do kraju nie zmieni się, ale potrzebuje czasu, by skupić się na klubowym futbolu i zacząć odbudowywać swoją karierę w West Ham United FC. Życzę reprezentacji Kamerunu wszystkiego dobrego, ten zespół na zawsze będzie w moim sercu - napisał w oświadczeniu pomocnik.

Decyzja Songa została podjęta po rozmowach z urzędnikami kameruńskiej federacji, którzy chcieli w ostatniej chwili powołać zawodnika do kadry na PNA. Piłkarz postanowił skupić się jednak na grze dla "Młotów", co ucieszyło sztab szkoleniowy i kibiców londyńczyków. Zespół prowadzony przez Sama Allardyce zamierza walczyć o zajęcie piątej pozycji w tabeli, co zapewni mu udział w eliminacjach do Ligi Europy.

27-latek zadebiutował w reprezentacji "Nieposkromionych Lwów" w 2008 roku i w narodowych barwach wystąpił w sumie w 49 meczach.ŹRÓDŁO
The Telegraph
TAGI: Alexandre Dimitri Song-Billong Kamerun West Ham United FC FC Barcelona Anglia Hiszpania
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.