Nowy kontrakt Rodrigueza

4 lata temu Nowy kontrakt Rodrigueza
Rodriguez podczas meczu reprezentacjifot. Wikimedia Commons / Fot. Fanny Schertzer

Lewy obrońca VfL Wolfsburg Ricardo Rodriguez podpisze nowy kontrakt z niemieckim klubem. Szwajcar zdecydował się pozostać w Bundeslidze mimo zainteresowania czołowych klubów Europy.

Rodriguez już od dawna jest podstawowym zawodnikiem Wolfsburga. Jego dobra gra w lidze niemieckiej poskutkowała zainteresowaniem silniejszych klubów. Wartość zawodnika podbił jeszcze występ na Mistrzostwach Świata w Brazylii, gdzie był on jednym z wyróżniających się piłkarzy reprezentacji Szwajcarii.

Na tę chwilę, Rodriguez postanowił zostać w obecnym klubie i dalej się rozwijać. W Wolfsburgu bardzo się z tego faktu cieszą, choć prawdopodobnie odejście defensora wiązałoby się ze sporym zastrzykiem gotówki. Kolejne świetne występy w barwach "Wilków" mogą jednak spowodować zwiększenie zysków z ewentualnego późniejszego transferu Szwajcara.

Piłkarz podpisze z klubem umowę do 2019 roku, w myśl której będzie zarobi 6 milionów euro za sezon. Ponadto będzie w niej widniał zapis dotyczący klauzuli odejścia, która ma wynieść 30 milionów euro. Zostanie ona jednak aktywowana dopiero po Euro 2016, kiedy wartość Rodrigueza powinna być jeszcze wyższa niż obecnie.ŹRÓDŁO
GianlucaDiMarzio.com
TAGI: Ricardo Rodriguez VfL Wolfsburg Szwajcaria Niemcy
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0224 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.