Oficjalnie: Wollscheid w Stoke

4 lata temu Oficjalnie: Wollscheid w Stoke
Nowy zawodnik na Britannia Stadium!fot. Wikipedia

Stoke City FC potwierdziło wypożyczenie z Bayeru 04 Leverkusen niemieckiego obrońcy Philippa Wollscheida.

25-letni zawodnik ostatnią rundę spędził również na wypożyczeniu, do Mainz, ale włodarze klubu z Moguncji nie byli zainteresowani dalszą współpracą, więc dwukrotny reprezentant Niemiec musiał szukać nowego miejsca zatrudnienia. Jego wybór padł na „The Potters”, którzy w tym sezonie Premier League są solidną drużyną środka tabeli i zarówno spadek z ligi, jak i walka o europejskie puchary im nie grozi

Tony Scholes, prezes Stoke, stwierdził: - Philipp ma imponującą przeszłość. Powinien przełożyć to na grę w Premier League, więc jesteśmy szczęśliwi, że wybrał właśnie Stoke.

- Dołączy do nas na zasadzie wypożyczenia, co pozwoli jemu lepiej poznać nasz klub, a nam poznać jego – dodał.

Również Mark Hughes, menadżer Stoke, zabrał głos w sprawie tego transferu: - Wybór Philippa był świadomy, obserwowaliśmy go od pewnego czasu. Będzie stanowił konkurencję dla naszych środkowych obrońców.

Wollscheid trafił do Bayeru w 2012 roku z 1. FC Nürnberg. Udało mu się od tamtego czasu wystąpić w 51 meczach Bundesligi w barwach „Aptekarzy”. Przed trwającym sezonem zdecydowano się go jednak wypożyczyć do Mainz , ponieważ prawdopodobnie w Leverkusen nie miałby wielu szanse na grę. Jednak również w Moguncji nie szło mu najlepiej i zaliczył tylko pięć spotkań ligowych. Przenosiny do Anglii to szansa dla niego na odbudowę swojej kariery i być może powrót do reprezentacji.


ŹRÓDŁO
Stoke City FC
TAGI: Oficjalnie Philipp Wollscheid Bayer 04 Leverkusen Stoke City FC Niemcy Anglia
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.