Wenger: Gdyby nie przepisy, Di María grałby u nas od lat

3 lata temu Wenger: Gdyby nie przepisy, Di María grałby u nas od lat
fot. Arsenal FC

Arsène Wenger ostro wypowiedział się na temat proponowanego przez FA ograniczenia liczby obcokrajowców w składach zespołów ligi angielskiej.

Federacja chciałaby, by zawodnicy spoza Unii Europejskiej mogli stanowić maksymalnie 50% wszystkich piłkarzy zatrudnionych w Anglii. 


- Według mnie najlepszym rozwiązaniem byłoby otwarcie się na zawodników z całego świata tak, by mogli przychodzić bez żadnych ograniczeń - mówi Wenger, mając na myśli konieczność ubiegania się o pozwolenie na pracę dla zawodników spoza UE.


- Moglibyśmy w ogóle zamknąć granice kraju i grać tylko Anglikami. Co by to dało? Zabiłoby to atrakcyjność Premier League - twierdzi Francuz.


Wenger wyznał też, że gdyby nie przepisy o pozwoleniu na pracę, w wieku 17 lat ściągnąłby do Arsenalu Ángela Di Maríę.


- Zauważyliśmy go, gdy miał 17 lat, na jednym z międzynarodowych turniejów. Chcieliśmy go w Londynie, ale zamiast tego poszedł do Portugalii, a potem do Hiszpanii. Dlaczego? Bo wtedy nie miał szans na pozwolenie na pracę.


***


Zasady przyznawania pozwolenia na pracę w Anglii w przypadku piłkarzy:

- zawodnik musi pochodzić z kraju będącego w najlepszej 70 rankingu FIFA i rozegrać w jego reprezentacji co najmniej 75% spotkań w ciągu poprzednich dwóch lat;

- klub chcący pozyskać zawodnika nie spełniającego powyższego kryterium musi przekonać, że jest on „wyjątkowym talentem”.


ŹRÓDŁO
BBC
TAGI: Arsène Wenger Ángel Fabián Di María
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2017 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.