Ribéry: O zwycięzcy Złotej Piłki decyduje polityka

4 lata temu Ribéry: O zwycięzcy Złotej Piłki decyduje polityka
fot. FIFA

Pomocnik Bayernu Monachium Franck Ribéry jest niezadowolony z wyników plebiscytu Złotej Piłki.

Od momentu unormowania nowych zasad przyznawania nagrody dla najlepszego piłkarza świata (obecna Złota Piłka powstała z połączenia plebiscytu francuskiego czasopisma France Football i konkursu Piłkarz Roku FIFA) trafiła ona tylko do dwóch zawodników - w latach 2010-2012 triumfował Leo Messi, natomiast w ostatnich dwóch edycjach najlepszy okazał się Cristiano Ronaldo. Według Francka Ribéry'ego monopol tych dwóch piłkarzy, którzy od 2011 roku zajmują dwa pierwsze miejsca w rankingu, wynika z polityki prowadzonej przez najważniejsze osoby w świecie futbolu.

Francuz jest klubowym kolegą Manuela Neuera, który także był nominowany do zdobycia Złotej Piłki. Uprawnieni do głosowania w plebiscycie nie docenili jednak sporego wpływu bramkarza na grę Bayernu i reprezentacji Niemiec, dzięki któremu drużyna Pepa Guardioli już w marcu mogła cieszyć się ze triumfu w rozgrywkach Bundesligi, a "Die Mannschaft" po 24 latach ponownie okazała się najlepszą reprezentacją na świecie. 28-letni golkiper musiał zadowolić się zajęciem trzeciego miejsca, za Ronaldo i Messim.

Ribéry także miał szansę na zdobycie najcenniejszej indywidualnej nagrody piłkarskiej - jednak w 2013 roku zajął on, podobnie jak Neuer, jedynie trzecią lokatę. Były reprezentant Francji wyraził swoje niezadowolenie z wyników plebiscytu w wywiadzie dla dziennika "Abendzeitung".

- Byłem bardzo zdenerwowany, ale takie same wyniki są co rok. Nie wiem, co miałem zrobić, by ktoś inny mógł wygrać tę nagrodę. Jak widać, nawet tytuł mistrza świata do tego nie wystarcza. W 2006 roku Fabio Cannavaro odniósł sukces na mundialu i otrzymał Złotą Piłkę. Neuer jest obecnie najlepszym bramkarzem na świecie, odniósł sukcesy z Bayernem. Na mistrzostwach w Brazylii był najlepszym piłkarzem i został mistrzem świata. Oczywiście to nie wystarczyło. Ja tego po prostu nie rozumiem.

- Jeżeli inny gracz Bayernu zostanie nominowany do tej nagrody, warto zastanowić się nad sensem pojawienia się na gali w Zurychu. Po co tam jechać? Dla zdjęcia? O wynikach tego plebiscytu decyduje polityka, dla mnie to nie jest w porządku. Każdy piłkarz powinien wiedzieć, że jeśli jest nominowany wraz z Ronaldo i Messim, nie ma żadnych szans na nagrodę - stwierdził Ribéry.ŹRÓDŁO
Abendszeitung
TAGI: Franck Ribéry Bayern Monachium Manuel Neuer Złota Piłka Lionel Andrés Messi Cristiano Ronaldo dos Santos Aveiro Niemcy Francja Hiszpania
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.