Chińczycy na zakupach w Newcastle. Osiem milionów za napastnika!

4 lata temu Chińczycy na zakupach w Newcastle. Osiem milionów za napastnika!
fot. Newcastle United FC

Papiss Cissé może trafić pod skrzydła Svena-Görana Erikssona w Shanghai SIPG FC. Senegalczyk może zarobić aż 22,5 miliona funtów!

To byłaby prawdziwa bomba transferowa. Nie dość, że azjatycki klub oferuje duże pieniądze za sam transfer zawodnika do Chin, to jeszcze na mocy ewentualnego porozumienia może stać się on jednym z najlepiej opłacanych piłkarzy na świecie. Żyć, nie umierać!

Gracz Newcastle United przebywa obecnie z reprezentacją Senegalu na Pucharze Narodów Afryki. Jego kontrakt ze „Srokami” wygasa za półtora roku, jednakże już od dłuższego czasu jest łączony z opuszczeniem angielskiej ekipy. Ostatnio sporo mówiło się o jego ewentualnym przejściu do Swansea City, gdzie miałby zastąpić Wilfrieda Bony’ego, sprzedanego zimą do Manchesteru City.

Cissé trafił na Wyspy Brytyjskie w 2011 roku. „Sroki” zapłaciły wówczas Freiburgowi za jego transfer dziewięć milionów funtów. Teraz oczekują przynajmniej ośmiu milionów, zanim pozwolą mu odejść z klubu. 

Senegalski napastnik obecnie inkasuje 30 tysięcy funtów tygodniowo. Przejście do chińskiego klubu dałoby mu… pięciokrotną podwyżkę tygodniowego wynagrodzenia, co zapewnia działające na wyobraźnię 7,5 miliona funtów rocznie.

To i tak nic w porównaniu z zarobkami byłego selekcjonera reprezentacji Anglii w tym klubie. Sven-Göran Eriksson za rok pracy w Szanghaju otrzymuje okrągłą sumą 15 milionów funtów.

Z podrzędnego miejsca zsyłki i futbolowej emerytury Chiny stały się krainą mlekiem i miodem płynącą. Dla piłkarza pokroju Papissa Cissé to życiowa szansa, której drugi raz z pewnością nie otrzyma. ŹRÓDŁO
The Independent
TAGI: Newcastle United Shanghai SIPG FC Papiss Demba Cissé Senegal Anglia Chiny
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.