Real podzieli los Barcelony?

4 lata temu Real podzieli los Barcelony?

FIFA przyjrzy się transferom dokonywanym przez Real Madryt, by sprawdzić, czy klub nie złamał przepisów dotyczących zakazu handlu małoletnimi zawodnikami.

Dziennik "AS" dotarł do ściśle poufnych dokumentów światowej federacji, nakazujących RFEF (Hiszpańskiemu Związkowi Piłki Nożnej) zebranie całej dokumentacji dotyczącej klubów, które współpracują z "Królewskimi". W tym gronie są 22 drużyny z rejonu hiszpańskiej stolicy. 

FIFA zamierza przyjrzeć się klauzuli, zawieranej w kontraktach pomiędzy "Los Blancos" a drużynami partnerskimi, która brzmi: "Klub X zobowiązuje się udostępnić wszystkich swoich zawodników w kategoriach benjamín, alevín, infantil, cadete, juvenil i aficionados (czyli w wieku od 9 do 19) w każdym momencie do dowolnej drużyny Realu Madryt". Umowa zawierała też zapis, wedle którego wszelkie dokumenty związane z przenosinami młodych piłkarzy miały trafiać bezpośrednio do siedziby "Królewskich".

Pierwsze pismo w tej sprawie trafiło do RFEF już w grudniu poprzedniego roku. Hiszpańska federacja natychmiast poinformowała przedstawicieli madryckiego zespołu o planowanej kontroli. Jego prawnicy mieli przesłać do siedziby FIFA wszelkie dokumenty dotyczące badanej sprawy.

Real nie jest jedynym klubem, w którym obecnie prowadzona jest wnikliwa analiza transferów młodzieżowców. FIFA zamierza też zbadać transakcje dokonywane przez Atlético Madryt, Valencię i Rayo Vallecano.

Dochodzenie w sprawie domniemanego naruszenia przepisów przez władze drużyny z Santiago Bernabeu może być powiązane z ubiegłoroczną decyzją FIFA w sprawie FC Barcelona. Kataloński klub został ukarany rocznym zakazem transferowym za nieprawidłowości w pozyskiwaniu niepełnoletnich piłkarzy w latach 2009-2013. TAGI: Real Madryt CF Hiszpania FIFA
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.