Miazga trenuje w Lipsku

3 lata temu Miazga trenuje w Lipsku
fot. New York Red Bulls

Występujący ostatnio w New York Red Bulls Matt Miazga trenuje z drugoligowym niemieckim RB Lipsk.

Posiadający polskie korzenie Miazga jest wychowankiem nowojorskiego zespołu. W pierwszej drużynie zadebiutował w 2013 roku, kiedy miał 18 lat. Teraz młody obrońca dołączył do Lipska, który obecnie przebywa na obozie przygotowawczym w katarskim Doha.

- Treningi z takim zespołem to dla niego ogromna szansa na rozwój - powiedział dyrektor sportowy amerykańskiego klubu Ali Curtis.

Nie wiadomo jednak, czy 19-latek otrzyma pozwolenie na zmianę barw. Według doniesień napływających zza oceanu, Miazga po zakończeniu treningów z RB Lipsk ma powrócić do swoich klubowych kolegów w USA, będących obecnie na obozie w Orlando.

Wysyłanie piłkarzy do Europy w czasie przerwy w rozgrywkach przez kluby MLS jest w ostatnich latach stałą praktyką. W zeszłym roku Santiago Castano trenował z Red Bull Salzburg, a dwa lata temu Connor Lade miał okazję uczestniczyć w zajęciach prowadzonych pod okiem sztabu szkoleniowego Sevilli.

Matt Miazga jest reprezentantem USA do lat 18, 20 i 23. W swoim dorobku ma również jeden występ dla młodzieżowej reprezentacji Polski do lat 18. ŹRÓDŁO
New York Red Bulls
TAGI: Matthew Miazga New York Red Bulls RB Lipsk USA Niemcy
KOMENTARZE (
0
)
NAJNOWSZE INFORMACJE
więcej piłkarskich tekstów
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0119 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2017 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.