Oficjalnie: Aguirre zwolniony przez Japończyków z powodu korupcji

4 lata temu Oficjalnie: Aguirre zwolniony przez Japończyków z powodu korupcji
fot. Transfery.info

Javier Aguirre nie jest już selekcjonerem reprezentacji Japonii. Jednak to nie słabe wyniki okazały się powodem zwolnienia meksykańskiego trenera.

Hiszpańska komórka antykorupcyjna prowadzi dochodzenie, w które zamieszany jest między innymi były trener Espanyolu. 

Meksykanin zaprzeczył, jakoby dopuścił się złamania prawa, jednak Japończycy woleli nie podejmować zbędnego ryzyka. W emitowanym na żywo programie telewizyjnym prezydent Japońskiej Federacji powiedział, że nie chce dopuścić do sytuacji, w której drużyna skupia się na czymś innym niż walka o awans do następnych Mistrzostw Świata. 

- Zdecydowaliśmy się rozwiązać umowę z Aguirre, ale przekazaliśmy mu, że powodem nie są słabe wyniki, tylko to, że chcemy uniknąć wpływu tej sprawy na koncentrację drużyny. Istnieje możliwość, że zostanie oskarżony, a następnie będzie toczona przeciwko niemu sprawa sądowa. To na pewno źle wpłynie na naszą reprezentację - powiedział Kuniya Daini.

Sprawa dotyczy ostatniego meczu sezonu 2010/2011, kiedy to Real Saragossa mierzył się z Levante. Saragossa pod wodzą Aguirre wygrała 2-1 i uniknęła degradacji do Segunda Division. Hiszpańska prokuratura podejrzewa, że klub ze stolicy Aragonii zapłacił za zwycięstwo. ŹRÓDŁO
The Guardian
TAGI: Javier Aguirre Japonia Meksyk Real Saragossa Hiszpania
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0205 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.