Defensywa lepsza od mistrzów, czyli dlaczego jest tak źle w obronie United?

4 lata temu Defensywa lepsza od mistrzów, czyli dlaczego jest tak źle w obronie United?

Pamiętacie, jak kilka lat temu lwia część kibiców MU była święcie przekonana, że to kwestia czasu, kiedy Johnny Evans zostanie wieloletnim kapitanem zespołu?

Albo gdy Alex Ferguson twierdził, że Phil Jones może być najlepszym piłkarzem w historii klubu? Chris Smalling miał być tym trzecim, wystawianym na mecze, w których nie trzeba będzie oszczędzać łokci, a wzrost będzie jednym z najważniejszych atutów. 

Dziś większość kibiców najchętniej wysłałaby Evansa co najmniej tak daleko od Manchesteru, jak los rzucił Davida Moyesa. Phil Jones, gdy jest zdrowy, gra bardzo porządnie i choć wcześniejszych oczekiwań Fergusona nie spełnia, to za jego postawę rzadko kiedy trzeba się wstydzić. Problem w tym, że w gabinetach lekarskich spędza mniej więcej tyle samo czasu, ile na piłkarskim boisku. Chris Smalling z kolei bardzo solidne występy przeplata koszmarnymi, czasem ozdobionymi tak kuriozalnymi zachowaniami, jak ta z ostatniego spotkania derbowego, gdy już w pierwszej połowie dostał czerwoną kartkę.

Problemy zaczęły narastać w zeszłym roku. Najpierw Nemanja Vidić podjął decyzję o odejściu z klubu, a Louis van Gaal uznał, że Rio Ferdinand nie jest mu dłużej potrzebny. Wiadomo było, że wspomniana wyżej trójka będzie musiała przejść przyśpieszony kurs dojrzewania. Holender z góry zaplanował, że taktykę, której używał na mundialu, trenując Holendrów (3-5-2), przeniesie też do zespołu z Old Trafford, więc musiał jeszcze kogoś dokupić. Wybrał Marcosa Rojo, prezentującego się bardzo solidnie aż do czasu kontuzji ramienia, która wykluczyła go z gry na długie tygodnie.

Cały artykuł możecie znaleźć w najnowszym numerze magazynu Red Zone. Czasopismo jest do kupienia w salonach sieci Empik na terenie całego kraju oraz w naszym sklepie internetowym: http://sklep.transfery.info/glowna/99-red-zone-stycze.html

Więcej o magazynie:


ŹRÓDŁO
Transfery.info | Red Zone Magazyn
TAGI: Manchester United FC Anglia
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.