Oficjalnie: Zbozień w Bełchatowie

4 lata temu Oficjalnie: Zbozień w Bełchatowie
fot. GKS Bełchatów

Damian Zbozień został wypożyczony z Amkaru Perm do GKS Bełchatów.

25-letni obrońca to szósty zimowy transfer do ekipy Kamila Kieresia. Umowa wypożyczenia, zawierająca też opcje pierwokupu, będzie obowiązywać do 30 czerwca 2015 roku. Zbozień ma być wzmocnieniem bloku defensywnego drużyny "Brunatnych", która w ostatnim czasie zmaga się z licznymi kontuzjami.

- Możliwość pozyskania Damiana do Bełchatowa pojawiła się podczas obozu w Turcji i dziś znajduje swój udany finał. Wobec kontuzji Alexisa Norambueny poszukiwaliśmy takiego uniwersalnego zawodnika, który będzie mógł zagrać na każdej pozycji obrony, dzięki czemu zwiększy się także rywalizacja w defensywie i zapewni większy spokój przy ewentualnych absencjach - powiedział szkoleniowiec Kamil Kiereś.

Zbozień występował już w drużynie z Bełchatowa w sezonie 2011/2012, kiedy to został wypożyczony z Legii Warszawa. Pochodzący z Limanowej zawodnik w wieku 17 lat trafił z Sandecji Nowy Sącz do rezerw stołecznego klubu. Nigdy jednak nie udało mu się przebić do pierwszej drużyny "Wojskowych". W 2013 roku po upłynięciu okresu wypożyczenia został wykupiony przez Piasta Gliwice, z którego zimą 2014 został sprzedany do Amkara.

Obrońca w tym sezonie zaliczył zaledwie dwa występy w rosyjskiej Premier Lidze. Brak miejsca w składzie i niepewne perspektywy finansowe klubu sprawiły, że Zbozień postanowił pójść w ślady swojego starszego kolegi Jakuba Wawrzyniaka, który na początku roku opuścił Perm i trafił do Lechii Gdańsk. W drużynie "Czerwono-Czarnych" został obecnie tylko jeden Polak - pomocnik Janusz Gol.ŹRÓDŁO
GKS Bełchatów
TAGI: Oficjalnie Damian Zbozień GKS Bełchatów Amkar Perm Polska Rosja
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0144 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.