Oficjalnie: Darren Ferguson bez pracy

4 lata temu Oficjalnie: Darren Ferguson bez pracy

Darren Ferguson pożegnał się z posadą szkoleniowca Peterborough United po ostatniej porażce 0:3 z MK Dons.

43-letni szkocki trener opuścił klub po czterech latach pracy, co jest rezultatem niezadowalających wyników zespołu w tym sezonie. The Posh wygrali tylko jedno ligowe spotkanie spośród pięciu ostatnich i zajmują obecnie 15. miejsce w League One.

Dla syna sir Alexa Fergusona było to już drugie podejście do zespołu Peterborough United. Najpierw był szkoleniowcem tej drużyny w latach 2007-2009 i poprowadził ją do dwóch awansów - od League Two do Championship. Do klubu powrócił w styczniu 2011 roku, gdy ten znajdował się ponownie w trzeciej lidze, i awansował z nim w tym samym roku na zaplecze Premier League dzięki wygranym barażom. Po dwóch latach Peterborough United spadło do League One, gdzie występuje do teraz.

Ferguson, poza pracą w Peterborough United, zaliczył również epizod jako trener Preston North End w 2010 roku. Szkot ma za sobą również karierę piłkarską, podczas której występował jako pomocnik dla Manchesteru United, Wolverhampton Wanderers, Sparty Rotterdam i Wrexham.

Darragh MacAnthony, prezes klubu Peterbourough United, odniósł się w swoim oświadczeniu do odejścia Fergusona, określając go jako "jednego z najlepszych menadżerów w historii klubu". MacAnthony podkreśla także, że osobiście wciąż jest bardzo zaangażowany w pracę w klubie oraz chce wywiązać się z obietnic danych Peterborough i powrócić do Championship, a obecna pozycja w lidze i dyspozycja zawodników jest dla niego rozczarowująca.

MATEUSZ KRASNODĘBSKI


ŹRÓDŁO
MK Dons
TAGI: Darren Ferguson
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.